Dumping physical memory to disk hatası..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cenk Tuna

Hectopat
Selamlar. Hemen konuya gireyim. 3-4 ay önce yeni İşlemci ve anakart aldım. Öncelikle bir sorun yoktu. Sadece başlangıçta Bu işlemcinin anakartla uyumlu olmadığını gösteriyordu ama uyumluydu. Neyse son 2 gündür Fifa'dan başka oyun oynayamıyorum nerdeyse. CoD MW:2 online oynarken 15-20 dakika sonra bilgisayar kendini resetliyor, Dumping Physical memory to disk hatası geliyor. Hatayı yazayım

STOP: c00002e3 Security Accounts Manager initialization failed because of the following error:
Error Status : 0xc0000189

oyunları HardDiskten oynuyordum ve sorunun harddiskten olduğunu sandım oyunu C: klasörüne atmama rağmen hala aynı hatayı veriyor.

Sistem özelliklerim.

45d1315198424-dumping-physical-memory-disk-hatasi-ads-z.jpg

46d1315199214-dumping-physical-memory-disk-hatasi-ads-z2.jpg

Anakartımda ; M4A78LT-M LE
Ram : Kingston 2GBx2

Biliyorum bu konu çok açıldı ama lütfen yardım edin. Son 2 gün içinde bu olaylar gerçekleşti.. Anlamadım. Format atsam yeni Harddisk alsam bilgisayara bakım yapsam düzelir mi ?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    39,1 KB · Görüntüleme: 1.795
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 1.854
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız açılışta bu işlemci desteklenmiyor diyorsa desteklenmiyordur. BIOS güncellemesi yapmanız gerek. BIOS sürümü 0704'ten sonra o işlemciye destek gelmiş. Bu bağlamda tavsiyem en son sürümü kurmanız yönünde. Burada mevcut: https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/2856-asus-m4a78lt-m-le-bios-guncellemesi.html

Sorun ısınma sorununa benziyor. Ekran kartınız ne kadar ısınıyor? GPU-Z ile kontrol eder misiniz? Ayrıca bütün güncelleştirmeleri yükleyin.

Teşekkürler BIOS'u yapayım. Bu arada sorun çözüldü sanırım. Benim GPU'nun fanı durmuş :) Emektar ATI Radeon HD3600 senin de gitme vaktin gelmiş :) Teşekkürler Burak Alkan. Bi sorun olduğunda bütün arkadaşlarımı buraya yönlendireyim.Teşekkürler tekrardan.

Bu arada GPU oyun falan açık değilken 90 derece. Bir de COD'da iyice ısınıyodur tabii garibim.

Yalnız bir sorun daha var. BIOS'um güncel BIOS olmasına rağmen hala CPU not supported this model diyor... Sanırım bilgisayarın performansını etkilemiyor ama o ilk baştaki sinir bozucu oluyor.

Edit : Mâlum ekran kartını yenileyeceğim. AMD Phenom X4 945 işlemciyle en uygun ATI serisinden bi ana kart gider. Ortalama fiyatlı bi ekran kartı önerirseniz sevinirim.

bu nasıl acaba ? http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...20r)/productdetails.aspx?I_ID=43725#allImages

Fiyatı biraz daha yukarı çekebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı