Dumping Physical Memory hatası

Makaleler
25
Bilgisayarım GIGABYTE Z87-HD3 anakarta, HD 7850 2 GB ekran kartına, i5 4440 Quad 3.10 Ghz işlemciye sahip. Özellikle Borderlands 2’yi oynarken bilgisayar mavi ekran hatası veriyor. Ekran kartı sürücüm güncel. Bu hatada Physical memory’den bahsediyor (Dumping physical memory diyor). RAM’im 1333 MHz ve 4 GB. Anakartta bir tane ram gördüm bu arada. Ne yapmalıyım tavsiyelerini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dumping Phsycial Memory demek, fiziksel belleği dökümü alınıyor demektir. Bilgisayar mavi ekran verdiğinde, sistem o esnada bellek olan sürücülerin bir dökümünü alır ki ileride oluşturulacak raporda bu döküm kullanılsın ve hatanın nedeni tespit edilsin. Bu dökümler, ya da Minidump dosyaları diyelim, C:\Windows\Minidump klasöründe yer alır ve genelde 256 KB boyutundadır. Bu dosyaları analiz ederek sorunun hangi sürücüden ya da donanımsal arızadan kaynaklandığını tespit edebiliriz. Tecrübelerim bana şunu gösterdi ki mavi ekran hatalarının %75’i donanımsal bir arıza. Bu da genelde ekran kartı veya bellek arızası oluyor. %25 ise uyumsuz sürücü şekilde. Tabi kesin kanıya varmak için Minidump klasöründe yer alan DMP dosyalarını bize göndermen gerek.

Selam arkadaşlar benim bilgisayarda aynı hatayı veriyor bilgisayarıma yaklaşık 1 yıl öne Windows XP yi kurdum bundan 2 ay önce filan Ntldr eksik hatası aldım sonra kızdım ve yaptırmadim neyse 1-2 hafta önce filan kendi Windows 7 Home Basic Kurulum CD siyle bilgisayarıma format attım ilk 2-3 gün birşey yoktu sonra bilgisayar ara sıra dumping psysical memory disk maci ekran hatasıni almaya başladım bilgisayarım hala öyle ne yapmalıyım yardım edinn.

1ed5dc11-2637-49e8-8352-c88ef887c722.jpg
Ekran kartı diye düşünüyorum ama emin olmadan ekran kartı almak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1ed5dc11-2637-49e8-8352-c88ef887c722.jpg
Ekran kartı diye düşünüyorum ama emin olmadan ekran kartı almak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sorun anakarttan kaynaklanıyormuş. Anakartı iade ettim sorun tamamen çözüldü. Anakart: Asrock G31M-VS2

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı