Durduk yere gelen cızırtı sesi

Eren1212

Femtopat
Merhaba arkadaşlar PC'min prizinden elektrik çarpma sesi gibi "cızt" diye bir ses geldi sonra PC kendini kapattı. ben de fişten çektim ondan sonra mahallede elektrikler kesildi. Şu an PC'yi açtığımda bir sorun görmedim, ileride sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Prizi kontrol edin bir temassızlık var mı, mümkünse içinde bir yanma erime var mı diye. Anlık problem yoksa sorun olmaz.

Merhaba arkadaşlar PC'min prizinden elektrik çarpma sesi gibi "cızt" diye bir ses geldi sonra PC kendini kapattı. Ben de fişten çektim ondan sonra mahallede elektrikler kesildi. Şu an PC'yi açtığımda bir sorun görmedim, ileride sorun olur mu?

Coilm whine büyük ihitimal. Bobin cızırsaması yani. Sorun olmaz ama rahatsız eder. İşlemciye bakar mısınız?

Coilm whine büyük ihitimal. Bobin cızırsaması yani. Sorun olmaz ama rahatsız eder. İşlemciye bakar mısınız?

Benim sistemimle ilgili olduğunu sanmıyorum bu problemden sonra genel bir kesinti oldu.

PSU kendini kapatmış. Yanık kokusu falan var mı?

Bir koku yok.
Arkadaşlar gelen cızırtının 6 7ay önce aldığım Tunçmatik sözde akım korumalı prizden geldiğini anladım haberiniz olsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı