Durup dururken sistem takılıp görüntü gidiyor

PlatinumKS

Decapat
Daha fazla  
Son birkaç haftadır masaüstü toplama bilgisayarımda normal gezinti sırasında (video izlerken veya bilgisayar arkada yükleme yaptığı sırada açık konum dururken) kendi kendine sistem donpu yaklaşık 10 15 saniye ekran görüntüsünü kesiyor. Ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Oyun oynarken saatlerce bile kullansam bu sorunu yaşamıyorum. İlk başta birkaç ay önce aldığım RAM'lerden olduğunu düşünüp bir bilgisayarcıya götürdüm sorunun RAM'lerden değil %84 sağlığı kalmış olsan SSD'den olduğunu söyledi. Yeni SSD aldım 0'dan UEFI bir Windows kurdum. Yaklaşık 1 gün açık kaldı ve sorun yaşamıyordum. Ama son 3 4 gündür sorunu yine yaşamaya başladım. Ekran kartımı stres teste soktum, RAM'leri Memtest ile teste soktum ve SSD ve HDD sağlımı kontrol ettim. Hepsi sağlam çıktı. Arkadaşlarım sorunun ekran kartıyla alakalı olabileceğini söylüyor. Fikri olan varsa çok sevinirim. Bu sorunu 15 20 dk açık bıraktığım zaman da yaşadım, ilk açtığım 15 20 saniye içinde de veya YouTube'da gezindiğim 1 2 saat içerisinde de olay görüntüleyicisinde hiçbir hata gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin grafik kartını 2-3 gün yük altına sokalım ki donmaların suçlusu olarak direk ekran kartını suçlamayalım. Önceden hangi koşullarda donuyorsa film, oyun, yüksek çözünürlüklü video vs onlara ağırlık verelim.

İşlemcinin grafik kartını 2-3 gün yük altına sokalım ki donmaların suçlusu olarak direk ekran kartını suçlamayalım. Önceden hangi koşullarda donuyorsa film, oyun, yüksek çözünürlüklü video vs onlara ağırlık verelim.
Yarın deneyeceğim tekrardan sorun olur olmaz şeklinde dönüş yapacağım.

Önceden donma yapan her şeyi denedim ve ortada bir sıkıntı çıkmıyor oyun açtım oynadım videolar seyrettim vs. sanırsam sorun gerçekten de ekran kartıymış. Tamir ettirmeye çalışacağım pek olucağını sanmıyorum, önerebileceğin uygun kartlar var mı?

Aynı problemi 2 gün yaşadım ve bugün boot ekranindan ilerisine asla gitmedi, daha sonra her şeyi söküp tekrar taktım ve boot ekraninda kalıyordu bir kac saat bekledikten sonra kendi kendine açıldı ve mavi ekran hatası verdi ( Windows açılmadı bu arada) sonra PC tekrar açtım ve tekrardan bir mavi ekran aldım sonra USB ile format atmayı denerken m2 SSD min disk alanında olmadığını gördüm. İşin kafamı karıştıran tarafi forumda bir kac kişi daha benzer seyler yazmış ve hepimize aynı anda bunun olması garip gelmeye başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı