Dusk Golem Resident Evil 9 ve 4 adet Resident Evil oyunu geliştirilme aşamasında olduğu söylenildi

Ara oyunları ve 6. oyunu saymazsak seride hep ortalama ve üstü oyunlar gördük, hatta re2, re7, re4 ve re8 birçok insanın gözünde en iyi aksiyon hayatta kalma oyunları listesinde ilk 10 lara giriyor.
Capcom çizgiyi bozmayacaksa, call of duty ve assassin's creed gibi uzun franchiselerin başına geldiği tarzda, istediği kadar oyun fırlatabilir, son zamanlardaki remakeler ve ana serisinin son 2 oyunu sayesinde resident evil daha da büyük bir marka haline geldi, bu başarıyı sürdürmesini çok istiyorum.

Şahsen Remake işini güzel yapsalar da son zamanlarda yeni oyunları arkaplana atıp Remake yapmaya iyice odaklandıklarını düşünmeye başlıyordum ki Dragon's Dogma 2 ile tekrar saygımı kazandılar. Harika duruyor. RE9 da umarım güzel olur. Şahsen RE8'i, RE4'ten daha çok severim.

Umarım güzel bir iş çıkarırlar haberi ben de ilk gördüğüm de şaşırdım baya çünkü 5 oyun gerçekten fazlasıyla insan, maaliyet ve iş gücü demek gerçekten deli bir rakam bence 5. Bi de üstüne Dragons dogma 2 üzerinde çalışmalarına rağmen 5 oyun üzerine odaklanmaları gerçekten inanılmaz. Açıkçası Re serisini çok seviyorum ve eğer iyi yapıcaklarsa yapsınlar istedikleri kadar. Capcom zaten remake işinde iyi baya RE2 RE4 bunların remake versiyonları oldukça güzeldi. Yine RE7 ve 8 de çok kaliteli oyunlardı. Yüksek ihtimalle bu 4 oyundan 1'i mobil diğer 3'ü de remake olur gibi geliyor bana. Bence bunların içinde RE5 ve Code veronica kesin vardır ama RE5'e direkt reboot da atabilirler. Re6 ise muammada biraz oladabilir olmayadabilir. RE9'da acaba ne yapıcaklar diye merak ediyorum acaba Ethan'ın hikayesi devam edicek mi yoksa başka bir hikayeye tanıklık ediceğiz görüceğiz ama RE9'un kesinlikle TPS olmasını tercih ederim çünkü seriye yakışan TPS bence ama FPS olsa da çok üzülmem kaliteli iş çıkarırsalar. Bakalım ilk gelicek oyun hangisi olucak.

Geri
Yukarı