Duvar Montajı Ekran kartı ?

Juxss

Hectopat
Daha fazla  
Çok merak ediyorum. Bu duvara montaj yapılan pcler'de Ekran kartını nasıl Zemine montajlıyorlar ? Örnek Resimi sizlere sunacağım. Nasıl montajlandığını merak ediyorum.

70c19f1d6977fc462cfeeff957bd37cb.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
En basit şekilde düşünürsek ekran kartı arka plakasındaki deliklerden faydalanarak ve panoyu uygun yerlerden delerek plastik kelepçe yardımıyla monte edilebilir.

Profesyonel çözüm ise arka plaka sökülerek 4 adet delik açılır ve vida için kılavuz çekilir. Uygun boyda 4 vida ile tutturulur. Vidalar sıkıldığında, arka plakayı geçmeyecek uzunlukta olmalı, aksi halde kısa devreye neden olur.

En basit şekilde düşünürsek ekran kartı arka plakasındaki deliklerden faydalanarak ve panoyu uygun yerlerden delerek plastik kelepçe yardımıyla monte edilebilir.

Profesyonel çözüm ise arka plaka sökülerek 4 adet delik açılır ve vida için kılavuz çekilir. Uygun boyda 4 vida ile tutturulur. Vidalar sıkıldığında, arka plakayı geçmeyecek uzunlukta olmalı, aksi halde kısa devreye neden olur.
Düşündüğüm gibi yani ben arka paneline kılavuzla dış açmayacağım 12mm standoff ile yapabilirim 4 adet dişi dişi standoff durumu çözeceğine inanıyorum kısa devreyi önlemek içinse vida başlarına sıcak silikon sürebilirim. Düşüncesindeyim. Sence olur mu?

Ekran kartının standart kasaya bağlantı vidasının bulunduğu, parçanın yanına L şeklinde uzun kenarı panoya bağlanıp, kısa kenarına da ekran kartı bağlanabilir. Ekran kartı "backplate" parçasının uç kısmından bir standoff ile tutturulabilir düşüncesindeyim.

Düşündüğüm gibi yani ben arka paneline kılavuzla dış açmayacağım 12mm standoff ile yapabilirim 4 adet dişi dişi standoff durumu çözeceğine inanıyorum kısa devreyi önlemek içinse vida başlarına sıcak silikon sürebilirim. Düşüncesindeyim. Sence olur mu?
Tabii olur, vida başı kalın gelip çıkıntı yaparsa biraz tıraşlanabilir.

Kılavuz çekme işi olmasa anakart yükseltme vidaları bile olurdu.

Başka bir seçenek olarak, backplate vidalarının (pano kalınlığı kadar) uzunlarını bulabilsek panoya 4 delik açarak halledebilirdik.

Benim aklıma gelenler şimdilik bu kadar, başka çözüm yolu bulan arkadaşlar çıkabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı