Duvardaki Ethernet portu nasıl kullanılır?

O zaman rj 11 to rj 45 kablo alıp bilgisayara takarsak kablo geçirmeden ethernet bağlantı elde edebiliriz. Sonuçta o hatta aynı internet dolaşımda.
İşte o olmaz.
CAT-4 ve sonrası ile 8 farklı kanaldan 8 farklı bilgi aktarımı yapılıyor, ADSL'de ise bu 2 ile sınırlı. Çift hat ise 4.
O dönüştürücüler de 4 kanal ile sınırlı, tahmin edebileceğiniz gibi.
bende bunu diyorum Splitter kulanarak bu kabloyu elde etmek
Splitterların amacı gelen kabloyu 2 kablo haline getirmek, böylece aynı hattı telefona da bağlayabiliyorsunuz. Soket veya kablo değişimi gerçekleşmiyor.

İşte o olmaz.
CAT-4 ve sonrası ile 8 farklı kanaldan 8 farklı bilgi aktarımı yapılıyor, ADSL'de ise bu 2 ile sınırlı. Çift hat ise 4.
O dönüştürücüler de 4 kanal ile sınırlı, tahmin edebileceğiniz gibi.

Splitterların amacı gelen kabloyu 2 kablo haline getirmek, böylece aynı hattı telefona da bağlayabiliyorsunuz.

Çözümü nedir o zaman pirizde 4 pin var benim.

@Ellie Williams peki ben diğer rj11'e farklı bir modem takabilir miyim?
Diğer derken?
Duvarda 2 soket olduğunu ve birinin modemi bağladığınız altyapı portu olduğunu varsayarsak hayır, diğer soket evin diğer odalarına taşımak içindir. Mesela telefon bir odada, modem başka bir odada istediğiniz zaman bu portlar aracılığıyla yapabilirsiniz.

Başka bir senaryo da kendinden splitterlı RJ-11 priz, telefon ve modem için ayrı portlar olabilir. İkisi de aynı hattan geleceği için teknik açıdan 2 ayrı modem bağlanabilir ama gereksiz bir hareket olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı