Duvardan internet kullanılabilir mi?

Nicolo Zaniolo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Türk Telekom evime interneti bağladığında istediğim odada kullanabileceğimi belirttiler ve modemi girişteki kutuya bağladılar. Wi-Fi sorunsuz çalışıyor fakat duvardan bilgisayara bağladığımda ne modemde ne de bilgisayarda hiçbir şey olmuyor. Ne yapmalıyım?

Merhaba, Türk Telekom evime interneti bağladığında istediğim odada kullanabileceğimi belirttiler ve modemi girişteki kutuya bağladılar. Wi-Fi sorunsuz çalışıyor fakat duvardan bilgisayara bağladığımda ne modemde ne de bilgisayarda hiçbir şey olmuyor. Ne yapmalıyım?

Modemi duvara bagla bir aparat olacak onu duvara baglagişp modemin gri portuna tak.

Hocam ne anlatıyosunuz?

Üstat sen ne anlatiyorsun?

1_org.jpg

Şoyle bir şey çıkacak modem kutundan duvara bagla.
Gri bir kablo çıkacak kucuk UCL'u onu bagla modemin gri yerine bitti bu kadar.

Dediğiniz tam olarak anlaşılmıyor sanırım, sorun ile alakalı detay verebilir misiniz?

Anladığıma göre siz oturma odasındaki modemi kendi odanızdada aynı performansın gelmesini istiyorsunuz sanırsam, bunun için Ethernet kablosu almanız gerek diğer türlü bağlantı zayıf olacaktır. Türkiye'deki evler tuğla beton farklı ülkelerde ince yapıdan rahat olabilirken bizde tuğladan sinyal duvarın içinden geçemiyor. Dediğim gibi Ethernet kablosu almayı düşünebilirsiniz.

Modemi duvara bagla bir aparat olacak onu duvara baglagişp modemin gri portuna tak.
Dediğiniz tam olarak anlaşılmıyor sanırım, sorun ile alakalı detay verebilir misiniz?
Hocam ne anlatıyosunuz?

Modem şuanda zaten takılı fakat farklı bir yerde. Duvardaki hatların hepsini kullanabileceğim söylendi duvardaki prizden bilgisayarıma doğrudan internet çekmem mümkün mü onu soruyorum. Sorunun neyden kaynaklandığını bende bilmediğim için maalesef elimden bu kadarı geliyor :)

Hocam sizin internet tehsisati var mı tum odalarda emin misiniz?

Modem şu anda zaten takılı fakat farklı bir yerde. Duvardaki hatların hepsini kullanabileceğim söylendi duvardaki prizden bilgisayarıma doğrudan internet çekmem mümkün mü onu soruyorum. Sorunun neden kaynaklandığını bende bilmediğim için maalesef elimden bu kadarı geliyor :)

Şu 3'lu internet pirizini diyorsunuz yanlış anlamadiysam mumkun değil.

Simdi size dedigi şey her yere modemini takabilirsin anlaminda demiştir şimdi sen eger bir şekilde duvardan PC'ye baglarsan çalişmaz atanan bir IP olmadigindan duvardan direk çekmen mumkun degil modemin amacida bu.

Evet orayı diyorum. Türk Telekom'dan gelen kişi bana kullanabileceğimi söyledi ondan soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı