Çözüldü DVD ile kurulum yaparken disk bulunamadı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sonsuzhayat

Hectopat
Buyurun: https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=6fbe5fff

Neden bu sürüm lazım özellikMic

Microsoft sitesinden kasım 2021 ISO dosyasını indirdim. DVD ile kurulum yaparken, kurulum esnasında disk bulunamadı hatası verdi ve kuruluma devam edemedim. Çok uğraştım fakat çözemedim. Eski Windows 10 sürümlerinden bir tanesiyle formatı tamamlayabildim. Uzun süredir güncelleme yapmasını bekliyorum. En azından mayıs 2021 dosyasıyla güncele en yakın sürümü edinmiş olmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
UEFI destekli sisteme DVD ile kurulum yapmaya kalkarsanız UEFI boot olmayabilir. NVMe SSD de UEFI kurulumda gözükür ancak. Yaşadığınız sorunun da sebebi %90 bu.
Microsoft sitesinden kasım 2021 ISO dosyasını indirdim. DVD ile kurulum yaparken, kurulum esnasında disk bulunamadı hatası verdi ve kuruluma devam edemedim. Çok uğraştım fakat çözemedim. Eski Windows 10 sürümlerinden bir tanesiyle formatı tamamlayabildim. Uzun süredir güncelleme yapmasını bekliyorum. En azından mayıs 2021 dosyasıyla güncele en yakın sürümü edinmiş olmak istiyorum.

Sorunu konu açarak özebilirsiniz. Yeni bir sistem ise sebei Intel VMD olabilir.

Bu durumda indirdiğiniz ISO'da sorun olabilir ya da USB bellekte veya portta.

Dilerseniz BIOS Update de yapın:

DVD kullanarak format atmaya çalıştım ve bu DVD ile arkadaşımın bilgisayarına kurulum yaptığımızda sorun yaşamamıştık. Bu durumda portta yani USB girişinde mi sorun olabilir? 3 Adet USB girişi var maalesef diğer girişleri denemek hiç aklıma gelmemişti. BIOS ve diğer driver güncellemeleri yayınlandığı tarihlerde aksatmadan yapmıştım. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI destekli sisteme DVD ile kurulum yapmaya kalkarsanız UEFI boot olmayabilir. NVMe SSD de UEFI kurulumda gözükür ancak. Yaşadığınız sorunun da sebebi %90 bu.

İlginiz için teşekkür ederim. Bu şekilde eski sürümü sorun yaşamadan kurdum, Mayıs 2021 ISO dosyasıyla da kurduğumu hatırlıyorum. Bundan sonra ki kurulumları verdiğiniz ISO dosyasıyla kuracağım, güncelleme yoluyla da son versiyonlara geçmiş olacağım. Tekrar teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı