DVD ROM Çalışıyor Fakat Okumuyor

sercan123

Hectopat
Selamun Aleyküm;

DVD ROM'dan bıktım artık diyebilirim. Her zaman bu sorunla karşı karşıyayım. İnternette aramaktan bıktım çünkü herkes ''bozulmuş at çöpe gitsin'' gibi saçma cümleler sarf ediyor ama format atıyorum geçiyor. SATA ve güç kablosunu cıkarıp taktım. DVD ROM' un içine DVD koyuyorum, bir hareketlenme oluyor ama okumuyor. Dolu DVD koydum yine okumuyor. Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD'nin içini açın ve temizleyin. Farklı marka DVD denediniz mi? DVD-ROM marka model nedir? İşletim sisteminiz nedir? Firmwaresi güncel mi? Format attıktan sonra geçiyor diyorsunuz, peki sorun ne zaman kendini tekrarlıyor?

Hocam ilk önce sonradan baktıgım için özür diliyorum. SAMSUNG HD502HJ ATA Device marka modeli böyle görünüyor. Ama üstünde LG ibaresi var DVD Sürücüsünün üstünde. Farklı marka DVD denedim fakat denedigim daha eski bir model. Ide kablosuyla taktım. Fakat o da çalışmıyor. İçini açıp temizleme konusuna gelince bu marka bi sürücünün içini nasıl açıp temizlerim ? Tüyolar verirseniz sevinirim. İşletim sistemim windows 8 64 bit firmware güncel. Format attıktan sonra geçmişti. Ama bir kaç ay sonra yeniden nüksetti. Murat hocam sizin dedikleriniz kulaga hoş geliyor. Geçecek gibi düşünüyorum öyle ama anakart sürücüsünü yükleyemiyorum sürücünün içinde hep program var modeli size versem bulabilrmisiniz firmware güncellemesini ? Birde Hocam bios default yaptıgımda başka bir sorunla karşı karşıya kalırmıyım ? Cevaplarınızı bekliyorum Teşekkürler

Hocam Ekte yolladım zahmet veriyorum kusura bakmayın. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum :)

Ben pek anlamadım baktım da :) Siz neyin zararlı neyin yararlı oldugunu benden iyi biliyorsunuzdur. Öneri verirseniz sevinirim :)

Hocam Ekte yolladım zahmet veriyorum kusura bakmayın. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum :)
Ö.d de txt olarak değil html olarak verecektiniz. İmzamdaki Aida64 rehberini okuyup uygularsanız iyi olur.

Windows 8'de çalışmıyor bazı DVD ROM'lar. Benimkine de olmuştu. Ben CMD'den kod yazıp düzeltmiştim. Ne olduğunu tam hatırlamıyorum. İnternette ufak bir araştırma yapıp bulabilirsin.

BRMaspr Cevabın için teşekkür ederim. O kodu buldum reg.exe add diye başlıyor ama cmd'ye yazdıgımda erişim engellendi diyor. Sorun nedir nasıl düzeltebilirim ? Html'yi gönderemiyorum yükleyemiyor. İzin verilen dosya uzantısına sahip değil diyor.

BRMaspr Cevabın için teşekkür ederim. O kodu buldum reg.exe add diye başlıyor ama cmd'ye yazdıgımda erişim engellendi diyor. Sorun nedir nasıl düzeltebilirim ? Html'yi gönderemiyorum yükleyemiyor. İzin verilen dosya uzantısına sahip değil diyor.
Yönetici olarak açman yeterli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı