DVD-ROM Takınca Bilgisayarın Çalışmama Sorunu

Nahri

Kilopat
Makaleler
1
DVD-ROM takılıyken bilgisayarım açılmıyor. Fanlar dönüyor kasanın içerisinde bulunan birde yeşil ışık yanıyor ekran gelmiyor. Daha önce hem harddisk hemde DVD-ROM takılıyken rahat rahat kullanıyordum bilgisayar durduk yere bir anda kapanana kadar ondan sonra DVD-ROM ile harddisk beraber çalıştıramadım DVD-ROM takılıyken ekrana hiç bir şekilde görüntü gelmiyor. SATA 0, SATA 1 gibi portlar gördüm bu kabloların yerlerini değiştirdim bu portlar üzerinde farklı yerlere bağladım fakat ikisini birden çalıştıramadım, anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD arızalı demektir. Sistem onu algılamaya çalışırken öylece kalıyor.
Ama DVD'ye CD takınca çalışıyor okuyor ve tesadüfen taktım çalıştı bilgisayar ama kafayı iyice yedi bilgisayar ile oynuyorum sonra 1-2 saat kapatıyorum sonra geliyorum bir bakmışım açma tuşuna bastığımda fanlar dönüyor harddisk çalışıyor ama ekranda görüntü yok lanet olası bazen açılıyor tabii içini kurcalıyorum öyle açılıyor bazende inat ediyor "canın cehenneme açılmayacağım işte zorlama" diyor. -_-

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı