DVD ROM Yerine SSD Takmak

dogan6161

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, laptopun DVD ROM söküp yerine SSD takmak istiyorum ancak aparat gerekiyor sanırım sabitlemek için.

Bu aparatın ölçülerini neye göre almak gerekiyor? Bendeki DVD ROM üzerinde herhangi bir ölçü yazmıyor ya da ben göremedim.

Benim DVD ROM üzerinde bu etiketler var ancak bir ölçü göremedim.
bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen.

374582

Yeni nesil laptoplar genellikle 9.5 mm slim olan aparatı destekler. Ürünü sipariş ederken aşağı kısımda en, boy ve genişliği yazmaktadır. (LİNK) Elinize bir metre olmadı cetvel ile dvd rom'unuzu ölçer ona göre sipariş verebilirsiniz.

Selam dostum :) Benzer bir işlemi yakın zamanda gerçekleştirdim. Universal CD-HDD adaptörünü "Dataservis" laptop yedek parça tedarikçisine danışarak aldım. CD okuyucu modelini söylersen yardımcı olurlar. CD okuyucunun bağlı olduğu SATA hattı oldukça yavaş. SSD'yi HDD hızında kullanırsın gibime geliyor. HDD'yi buraya taktığımda 100MB okuma hızı görebildim. SSD ile test etmedim.

Arkadaşlar merhaba konu bayağı önce açılmış ama ben şimdi yeniden gündeme getirmek iswtedim. Resimde görmüş olduğunuz gibi güney köprüsü işletim teknolojisi 130 Nm'dir ve bu özellik benim bilgisayarımda hangi SATA sayısal değerini destekliyor? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi forumlar dilerim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27,9 KB · Görüntüleme: 230

Geri
Yukarı