DVD RW ve HDD'yi aynı kablodan kullanınca performans düşüyor

Kabloyu almama gerek varmı?

• evet

Oy: 4 80,0%
  • hayır

Oy: 1 20,0%

• Oy verenlerin toplamı
    5

Timur KOÇAK

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba millet, yıllardır IDE bağlantısı kullanıyordum. Bütçem yeterli olmadığından yavaş yavaş parçaları topluyorum.

Gold'dan güç kaynağını ikiye ayıran SATA güç kablosu gibi bir parça aldım aynı anda HDD ve DVD-RW bağlayınca bilgisayarda kasma yapıyor. Bir tanesini çıkarınca hiçbir problem yok. Şimdi gidip bir kablo daa almaya üşeniyorum ki sorunun da güç kaynağından olduğunu düşünüyorum. Acaba böyle bir şey olabilir mi? Kablo yerine başka alternatif çözüm var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun güç kaynağında olduğunu ben düşünmüyorum anakart üzerinde sadece bir adet sata girişi gidiyor ve sadece ordan iki cihaza bilgi gidiyor ya da cihazlardan anakarta bilgi gidiyor. Ayrılan bölgede birleşip aynı anda gidiyorlar ama buda konuda belirttiğin gibi performans kaybına yol açar. Ayrı kablo bağlarsan daha iyi olur. Çünkü bir kablo iki cihaza yetemiyor nedeni iki cihazın işlerini yapmaya çalışmasıdır.

Evet aynen dediğim gibi çıktı. Kabloyu alıp taktım suanda takır takır kullanıyorum. Yılların bilgisayarı değişmeyen tek yer işlemci ve anakart. Hayırılısı artık nereye kadar götürürse :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı