Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Media Creation Tool aracı ile Windows 10 32 bit ve 64 bir arada indirdim. Fakat bunu 2 adet DVD'ye yazmak istedim ve tam %75'de DVD kendiliğinden çıktı. Bu arada DVD'ye yazmak istedğim Windows 10 ISO dosyası 6.06 GB boyutundadır. Yazmak istediğim DVD ise 8.5 GB boyutunda.

@Recep Baltaş Şimdiden teşekkürler.

Herkese merhabalar. Media Creation Tool aracı ile Windows 10 32 bit ve 64 bir arada indirdim. Fakat bunu 2 adet DVD'ye yazmak istedim ve tam %75'de DVD kendiliğinden çıktı. Bu arada DVD'ye yazmak istedğim Windows 10 ISO dosyası 6.06 GB boyutundadır. Yazmak istediğim DVD ise 8.5 GB boyutunda.

DVD'nin o boyutta olduğuna emin misin? Bir de iso en az belirli bir depolama istiyor. Yani 6 GB olması 8 GB'lık DVD'ye sığması demek değildir.

Power iso programıyla yazmayı dener misin

Benim sorumda Windows 10 PRO 64 ve 32 bit sürümlerini tek ISO halinde 4.7' lik bir DVD' ye başarılı bir şekilde sıkıştırarak yazdırmak.
"32 bit yükleyiciyi mi yoksa 64 biti mi çalıştırayım?" işlemini nasıl yapacaksınız?

DVD kesinlikle çift katman DVD mi? DVD+R DL ya da DVD-R DL mi? Uzak ihtimal ama, DVD yazıcı, çift katman DVD yazabiliyor mu? Burner/yazıcı programda çift katman ile ilgili bir ayar var mı?
Bir de çift katman DVD'lerin fiyatları ateş pahası oldu. Denerken bozunca giden paraya yazık. USB çubuk işinizi görmez mi? Çünkü USB'den boot/açılış yapamayan bir sistem büyük ihtimalle Windows 10'un diğer başka kurulum gereklerini zaten karşılayamayacaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı