DVI-D Dual Link kablo DVI-I Dual link girişine takılırsa sorun olur mu?

566156

Kilopat
Makaleler
19
Arkadaşlar ben DVI to VGA dönüştürücü kullanıyorum ama yanlış almışım, DVI-I Dual Link almam gerekirken. Ama girişe oturuyor, görüntü yok. Hata mı yapıyorum?

Hocam kullandığım dönüştürücü şöyle bir şey tam olarak.

Dönüp dolaşıp aynı noktaya geldiğimizi düşünüyorum. DVI dönüştürücüleri sıkıntılı oluyor. Biraz araştırdım. Bulabildiğim bir kablo var.
Açıklamaya bakarsak DVI'dan çıkan görüntüyü VGA'lı monitör ve projeksiyonda görüntü vermeye yarar yazıyor. Bu aradığın kablo olmalı. Sizin aldığınız adaptör tam tersi özellikte çalışıyorsa görüntü gelmez.
Yine bile riskli bir işle uğraşıyorsunuz. DVI to VGA'lar eski teknolojiler.

1704811312093.png

Marka bilgim yok model göstermek adına. Bunlar aktif oluyor. Aslında yetmesi lazımdı ama sizinki.

Arkadaş buna benzer bir adaptör almış hocam. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum bütün gündür. VGA to DVI diye bir çevirici yok. DVI to VGA var ve bu dönüştürücüler iki farklı şekilde görüntü vermiyor. Benim attığım ve sizin attığınız şekilde olmalı. Desteklediği yönlere bakılıp alınmalıydı. Benim çözümüm budur. Bu da işe yaramazsa sorun kablo değildir. Donanımdır.

Marka bilgim yok model göstermek adına. Bunlar aktif oluyor. Aslında yetmesi lazımdı ama sizinki.

@566156

Geri
Yukarı