DVI-D ile çift monitör yapma

Bütçe
55

Ekrem Altuğ

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bu bir yardım konusu değildir. Benim bilgisayarımda ekran kartı yoktu. Bende fazladan monitör vardı, anakarta bağlamak istedim. Fakat DVI-D vardı. İnternetten bir DVI-D to VGA dönüştürücü aldım. Fakat onlara pasif dönüştürücü deniyor araştırdım ve işe yaramadığına karar verdim. Aktif dönüştürücü denilen bir zımbırtı var. Dijital görütüyü analag sinayaline çeviriyor. İnternette neyin dijital neyin analog olduğuna bakabilirsiniz. Mesela VGA analog sinyal alır, DVI-D dijital sinyal alır. İnternette daha detaylı sonuçlara varabilirsiniz. Konumuza dönelim. İnternetten aktif dönüştürücü aldım. Ve kasama taktım, sonrasında içimde olmaz gibi bir his vardı. Ama herhangi bir problemle karşılaşmadım. İsterseniz monitörü klonlayadabilirsiniz, istersenizde genişletebilirsiniz. Klonlamadan kastım: 1.monitörde A videosunu izliyorsanız 2.monitörde de A videosunu izlersiniz. Genişletmekte; 1.monitörde B videosu 2.monitörde de A videosunu izlersiniz. Umarım bu yazı size faydalı olmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı