DVI-D ile nasıl 144 Hz alınır?

OziMozi

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Belli sebepten ekran kartımı sattım ve eskisini taktım. Monitörüm 144 Hz bir monitör fakat kullanamıyorum. İlk önce ekran kartına HDMI ile bağladım, ekran kartındaki HDMI 1.2 imiş. 144Hz'i geç 1080p dahi vermedi. Daha sonra VGA zaten vermez, ben de en son şu an DVI-D ile bağladım fakat 144 Hz yine alamıyorum. Monitördeki 24+1 pin DVI ekran kartındaki ise 24+4 pinli. Bunları DVI-D kablo ile bağladım, 1080p görüntü aldım fakat 144 Hz alamıyorum. 60Hz geliyor anca. DVI-D kablo 144Hz desteklemiyor mu?

Monitör 144Hz = Display Port / HDMI 2,0 / DVI 24+1 pin.
Ekran kartı =VGA / HDMI 1.3 / DVI 24+4 pin.

Bir fikriniz var mı, ben nasıl 144Hz 1080p alacağım?

Son düzenleme:
HDMI ile şu an 60 alıyorum zaten DVI ile 144 alınabilir diyorlar bu forumda?

Tam tersi olması lazım. DVI-DL için 144 veren çok nadir cihaz var ve bu bağlantıları sağlayanda çok az kablo ve monitör var Böyle cihazlarda piyasada yok. 4 kanal bağlantı sistemine sahip DVI çıkışı kalmadı. GTX 970 ile HDMI ile her türlü 144Hz alırsınız size sorun yaşatmaz. Sadece 1.3b üzeri kablo şartı var.

Tam tersi olması lazım. DVI-dl için 144 veren çok nadir cihaz var ve bu bağlantıları sağlayanda çok az kablo ve monitör var böyle cihazlarda piyasada yok. 4 kanal bağlantı sistemine sahip DVI çıkışı kalmadı. GTX 970 ile HDMI ile her türlü 144Hz alırsınız size sorun yaşatmaz. Sadece 1.3b üzeri kablo şartı var.

Ama monitörüm HDMI 1.3 üstü giriş portu var mı bilmiyorum XL2411 siz biliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama monitörüm HDMI 1.3 üstü giriş portu var mı bilmiyorum XL2411 siz biliyor musunuz?

Mönitörün girişi 2.0a kadar destek veriyor. HDMI 2.0 kablo alırsanız GTX 970 ile hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Mönitörün yanında gelen kitapçıktada 144 Hz alabilmek için gerekeli koşullar yazıyor olması lazım. Eğer ki 144 alamayıp 120 Hz alırsanız NVIDIA panelinden 144e kadar kendiniz yükseltebiliyorsunuz.

Mönitörün girişi 2.0a kadar destek veriyor. HDMI 2.0 kablo alırsanız GTX 970 ile hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Mönitörün yanında gelen kitapçıktada 144 Hz alabilmek için gerekeli koşullar yazıyor olması lazım. Eğer ki 144 alamayıp 120 Hz alırsanız NVIDIA panelinden 144e kadar kendiniz yükseltebiliyorsunuz.

Yok 2.el 2 gün önce aldım sahibi de bana DVI almamı söyledi 144Hz alabilmem için ama dediğiniz gibi monitörüm destekliyor ise HDMI 2.0 alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok 2.el 2 gün önce aldım sahibi de bana DVI almamı söyledi 144Hz alabilmem için ama dediğiniz gibi monitörüm destekliyor ise HDMI 2.0 alacağım

Mönitörün destekliyor. Birkaç internetteki yorumu gördüm DVI-D üzerinden 60Hz alıp NVIDIA panelinden 144e çıkartanlar olmuş. Denemek lazım. Ekran kartının DVI çıkışındaki denetleyici bozulmazsa DVI-D kablo ile 144 çalıştırılabilir gibi.

Mönitörün destekliyor. Birkaç internetteki yorumu gördüm DVI-D üzerinden 60Hz alıp NVIDIA panelinden 144e çıkartanlar olmuş. Denemek lazım. Ekran kartının DVI çıkışındaki denetleyici bozulmazsa DVI-D kablo ile 144 çalıştırılabilir gibi.
evet deneyeceğim olmazsa hdmi 1.4 alsam 144 sağlar mı monitörümün hdmi 2.0a kadar desteklediğini nerden öğrenebilirim internette bulamadım

Geri
Yukarı