DVI-D ile nasıl 144 Hz alınır?

OziMozi

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Belli sebepten ekran kartımı sattım ve eskisini taktım. Monitörüm 144 Hz bir monitör fakat kullanamıyorum. İlk önce ekran kartına HDMI ile bağladım, ekran kartındaki HDMI 1.2 imiş. 144Hz'i geç 1080p dahi vermedi. Daha sonra VGA zaten vermez, ben de en son şu an DVI-D ile bağladım fakat 144 Hz yine alamıyorum. Monitördeki 24+1 pin DVI ekran kartındaki ise 24+4 pinli. Bunları DVI-D kablo ile bağladım, 1080p görüntü aldım fakat 144 Hz alamıyorum. 60Hz geliyor anca. DVI-D kablo 144Hz desteklemiyor mu?

Monitör 144Hz = Display Port / HDMI 2,0 / DVI 24+1 pin.
Ekran kartı =VGA / HDMI 1.3 / DVI 24+4 pin.

Bir fikriniz var mı, ben nasıl 144Hz 1080p alacağım?

Son düzenleme:
Selamlar. Belli sebepten ekran kartımı sattım ve eskisini taktım. Monitörüm 144 Hz bir monitör fakat kullanamıyorum. İlk önce ekran kartına HDMI ile bağladım, ekran kartındaki HDMI 1.2 imiş. 144Hz'i geç 1080p dahi vermedi. Daha sonra VGA zaten vermez, ben de en son şu an DVI-D ile bağladım fakat 144 Hz yine alamıyorum. Monitördeki 24+1 pin DVI ekran kartındaki ise 24+4 pinli. Bunları DVI-D kablo ile bağladım, 1080p görüntü aldım fakat 144 Hz alamıyorum. 60Hz geliyor anca. DVI-D kablo 144Hz desteklemiyor mu?

Monitör 144Hz = Display Port / HDMI 2,0 / DVI 24+1 pin.
Ekran kartı =VGA / HDMI 1.2 / DVI 24+4 pin.

Bir fikriniz var mı, ben nasıl 144Hz 1080p alacağım?

DVI-D çıkışından 144 Hz alamazsınız desteklemiyor.

Dual Link benimki onu da not olarak geçeyimde.

1614698533501.png

Dual linktede 60 Hz'ye kadar alınıyor. HDMI 1.3 kablo ile denemenizi öneririm. Bazı ekran kartları 1.3 üzerinde 144 Hz desteklemekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada DVI-D ile alınabiliyor yazanlar olmuş ama ben daha öncesinde hiç DVI-D de 144 Hz görmedim.

Evet onu denedim monitörü ve ekran kartına HDMI ile bağladım 1080p görüntü bile alamadım.

HDMI da 1080p alamamanız biraz garip olmuş. Ekran kartı sorunlu olabilir. Ekran kartı marka modelini yazabilir misiniz? Outputları inceleyeceğim.

Burada DVI-D ile alınabiliyor yazanlar olmuş ama ben daha öncesinde hiç DVI-D de 144 Hz görmedim.

HDMI da 1080p alamamanız biraz garip olmuş. Ekran kartı sorunlu olabilir. Ekran kartı marka modelini yazabilir misiniz? Outputları inceleyeceğim.
Ati Sapphire HD 4850
Kablo 2.0 monitörde büyük ihtmal 2,0 dır.(Gamepower GPR27C144 Curved 1ms 144Hz FreeSync Monitör - incehesap.com) Ekran kartı 1.3 olduğu için problem olmuş olabilir mi ?
Ekstradan aklıma şeyde geldi şuan Win 10 kullanıyorum ekran kartının win 10 sürücü desteği yok 8.1 olanı win 10 olana kurdum sıkıntısız çalışıyor ama Hz olarak bir etkisi olur mu bilmiyorum.

Ekran kartı output olarak çok sağlam bir outputa sahip değil maalesef. HDMI üzerinden 1440*900'e kadar sorunsuz çalışıyor görünüyor ve ekran kartının aldığı son güncellemeye kadar Dual link çıkışları için güncelleme çıkartılmamış. Dual link çıkışına 2 tane monitör takabiliyorsunuz fakat ekran kartının fpu gpa analizinde bile frekans değerleri çok düşük görünmekte. O frekanslarla 60Hz üzerinde alması pek mümkün değil. Bu arada HDMI üzerinden 1920*1080e kadar destek verdiği görülmekte. 1080P'de 60Hz alabilmesi gerekiyor. Windows 7ye dönüp orada kullanmanız Hem driver açısından hem de performans açısından daha iyi olacaktır. 1080p HDMI desteğini de Windows 7'de denemenizi tavsiye ediyorum. Daha güncel bir ekran kartı almanızı tavsiye ederim.

Ekran kartı output olarak çok sağlam bir outputa sahip değil maalesef. HDMI üzerinden 1440*900'e kadar sorunsuz çalışıyor görünüyor ve ekran kartının aldığı son güncellemeye kadar Dual link çıkışları için güncelleme çıkartılmamış. Dual link çıkışına 2 tane monitör takabiliyorsunuz fakat ekran kartının fpu gpa analizinde bile frekans değerleri çok düşük görünmekte. O frekanslarla 60Hz üzerinde alması pek mümkün değil. Bu arada HDMI üzerinden 1920*1080e kadar destek verdiği görülmekte. 1080P'de 60Hz alabilmesi gerekiyor. Windows 7ye dönüp orada kullanmanız Hem driver açısından hem de performans açısından daha iyi olacaktır. 1080p HDMI desteğini de Windows 7'de denemenizi tavsiye ediyorum. Daha güncel bir ekran kartı almanızı tavsiye ederim.
Anladım teşekkür ediyorum yardımınız için .

Ekran kartı output olarak çok sağlam bir outputa sahip değil maalesef. HDMI üzerinden 1440*900'e kadar sorunsuz çalışıyor görünüyor ve ekran kartının aldığı son güncellemeye kadar Dual link çıkışları için güncelleme çıkartılmamış. Dual link çıkışına 2 tane monitör takabiliyorsunuz fakat ekran kartının fpu gpa analizinde bile frekans değerleri çok düşük görünmekte. O frekanslarla 60Hz üzerinde alması pek mümkün değil. Bu arada HDMI üzerinden 1920*1080e kadar destek verdiği görülmekte. 1080P'de 60Hz alabilmesi gerekiyor. Windows 7ye dönüp orada kullanmanız hem driver açısından hem de performans açısından daha iyi olacaktır. 1080p HDMI desteğini de Windows 7'de denemenizi tavsiye ediyorum. Daha güncel bir ekran kartı almanızı tavsiye ederim.

Dostum ölü konuyu canlandırıyorum kusura bakmayın ama XL2411 monitör aldım. Ekran kartım GTX 970.

Bu 144Hz sağlamaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı