DVI-D nedir?

LauraWells

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
3 yıldır Philips 21 inch 226V4LAB monitörü kullanıyorum. Fakat VGA (Analog) giriş ile monitör özelliklerine baktım extra olarak DVI-D (dijital, HDCP) seçeneği sunuyor. DVI-D nedir? VGA'dan daha kaliteli görüntü mü veriyor? Yani bu kabloyu almama değer mi?
@Recep Baltaş

Aslında forumda pek çok konu var bu durumla alakalı. Ben örnek olarak birini ekleyeyim. Daha fazla konu ve görüş alarak pekiştirmek isterseniz arama yapmanızı öneririm.

DVİ ile VGA bağlantı arasındaki fark ?
Önerin için teşekkür ederim
Aradaki farkı gözünüz algılamasa da evet, DVI-D daha kaliteli olacaktır zira sinyal dijital aktarılır. VGA'da analog aktarılan sinyalde bozulmalar olabilir.
Bilgi için çok teşekkür ederim :) Önerdiğiniz bir kablo var mı kaliteli yoksa 10 liraya satılan da aynı işi mi görüyor? :D Direkt almalı mıyım ilk gördüğümü yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgi için çok teşekkür ederim :) Önerdiğiniz bir kablo var mı kaliteli yoksa 10 liraya satılan da aynı işi mi görüyor? :D Direkt almalı mıyım ilk gördüğümü yani
Düzenleme : @Recep Baltaş, Benim monitörümün özelliklerine baktım bağlantı şekli Analog/DVI yazıyor bilgisayarcı sipariş ettiğin de çift taraflı DVI-D girişli spariş etmişti bir yanlışlık olur mu? Analog/DVI mı olacaktı iki girişte farklı yoksa 2 taraflı DVI-D girişi var mıdır?

Bilgi için çok teşekkür ederim :) Önerdiğiniz bir kablo var mı kaliteli yoksa 10 liraya satılan da aynı işi mi görüyor? :D Direkt almalı mıyım ilk gördüğümü yani kullanacağım yeni ekran kartım Msi Nvidia Gtx 670 yolda geliyor bilmiyorum DVI-D giriş olduğunu fakat.

@Recep Baltaş Monitörüm de sadece VGA giriş olduğundan dolayı VGA+HDMI dönüştürücüsü sipariş verdim. Yeni kullanacağım Msi Gtx 670 ekran kartım da HDMI girişi olduğunu gördüm incelediğim bilgilerden en iyisini yapmış olarak düşünüyorum. Sizce?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı