DVI-D to HDMI ile 144Hz alınır mı?

Alperen_77

Picopat
Daha fazla  
RAM
XPG Gamix 3600Mhz 2x8GB
Ekran kartı
RX 470 Minning Edition
Anakart
A520M-K V2
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba arkadaşlar. RX 470 minning Edition ekran kartına sahibim ve yalnızca bire adet DVI-D çıkışı var. Monitörümde ise iki adet HDMI bir adet DP çıkışı var (monitörü link olarak ekledim.) Araştırdığıma göre monitör HDMI ile 120Hz verebiliyormuş. Ama ben şu an kullandığım Ugreen DVI-D to HDMI kablo ile maksimum 60Hz alabiliyorum. Bu kablo dışında şu şekilde bir şey denedim: 30-40TL'lik bir DVI-D to HDMI girişli (link olarak ekledim) bir aparatı takarak, daha sonra monitörün kendi HDMI kablosunu da buna bağlayarak denediğimde yine 60Hz üstüne çıkamadım. Yapmam gereken ekstra ayar mı var yoksa DVI-D to HDMI 144Hz desteklemiyor mu? 120 Hz olsa yine de yeter şimdilik ama 60Hz almak pek iyi olmuyor. Ayrıca yine linkini eklediğim şu kaboyu satın alsam 60Hz yenilemenin üstüne çıkabilir miyim? Satıcı kablonun 144Hz destekli olduğunu söylüyor. Teşekkür ederim.

Monitör:

Mevcut kullandığım Ugreen marka kablo:

Konuda bahsettiğim monitörün HDMI kablosu ile beraber denediğim aparat:

Satıcının 144Hz destekliyor dediği DVI-D HDMI kablosu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. RX 470 minning Edition ekran kartına sahibim ve yalnızca bire adet DVI-D çıkışı var. Monitörümde ise iki adet HDMI bir adet DP çıkışı var (monitörü link olarak ekledim.) Araştırdığıma göre monitör HDMI ile 120Hz verebiliyormuş. Ama ben şu an kullandığım Ugreen DVI-D to HDMI kablo ile maksimum 60Hz alabiliyorum. Bu kablo dışında şu şekilde bir şey denedim: 30-40TL'lik bir DVI-D to HDMI girişli (link olarak ekledim) bir aparatı takarak, daha sonra monitörün kendi HDMI kablosunu da buna bağlayarak denediğimde yine 60Hz üstüne çıkamadım. Yapmam gereken ekstra ayar mı var yoksa DVI-D to HDMI 144Hz desteklemiyor mu? 120 Hz olsa yine de yeter şimdilik ama 60Hz almak pek iyi olmuyor. Ayrıca yine linkini eklediğim şu kaboyu satın alsam 60Hz yenilemenin üstüne çıkabilir miyim? Satıcı kablonun 144Hz destekli olduğunu söylüyor. Teşekkür ederim.

Monitör:

Biraz forumda araştırırsan bunun gibi birkaç konu var.
1690885946728.png
Yukardaki bilgiye göre senin aldığın DVI Dual link ve 144 hz.'i 1080p'de destekliyor.

Biraz forumda araştırırsan bunun gibi birkaç konu var.
Araştırdım zaten mantıken alması gerekiyor ama uygulayişta öyle mi yabancı kaynaklarda alamayabilirsin deniyor daha önce deneyenlerden de yanıt alamadım.

Monitör:

Hocam olur da 144 FPS nasıl alacaksınız onu merak ediyorum. Kablo olarak HDMI tercih edin fakat DVI-D'e oluyor sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı