DVI Girişinden Ses Almak

YaWHeHe

Kilopat
Daha fazla  
10 senelik bir laptop var elimde çok ufak işler için kullanacağım bilgisayarın görüntüsünü DVI ile TV'ye aktarmak istiyorum. Yalnız TV'de yalnız HDMI girişi var ve ben DVI 'dan HDMI'a dönüştürücü ile TV'ye görüntüyü aktarmak istiyorum. Görüntü ile beraber ses çıkışı da sağlar mıyım?

Laptop Özellik ve Detaylar;

Link1
Link2

Alacağım Dönüştürücü:

Link

Dvı Çıkış Görüntüsü:

390709

Son düzenleyen: Moderatör:
DVI üzerinden ses alamazsınız. AUX kablosu bağlamanız gerekiyor. DVI, sadece görütü aktarır.

Resimdeki DVI-D (Dual Link). Bugün yeni bir monitör aldım. 2 tane oldu. İkisininde çıkışları VGA ve HDMI. 2 monitör yapmak istedim. Ekran karımda 3 tane çıkış var; Display Port, HDMI ve DVI-D (Dual Link). Bende bir tane DVI-D to HDMI çevirisi kullandım. 2 monitör de çalıştı. DVI-D'ye bağladığım monitörden ses geliyor. Neden ses geldiği hakkında fikrim yok ama ses geliyor.
Biraz araştırma yaptım. Bu sitede eğer ekran kartı destekliyorsa bu tarz bir kablo ile ses iletilebileceğini yazıyor ki şahsen ben bugün ekranlarım ile olduğunu doğruladım benim ekran kartı destekliyor. Hatta pinout'larını araştırdım. Bazı DVI-I'larda olmayan data çıkışları var büyük ihtimalle ses verilerini oradan aktarıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı