DVI-I ile DVI-D girişleri uyumlu mu?

MESs¹¹

Kilopat
Yer
Fransa
Şuanda 6-7 yıllık bir monitörüm var. 2. ekran olarak kullanmak istiyorum. HDMI girişi olmadığı için DVI ile bağlayacağım. Bilgisayarımda bir tek HDMI girişi var. Biraz araştırdım Monitörümde DVI-I girişi var.
1598278136299.png

Baktığımda ise DVI-D girişli kablolar var. DVI-D girişi benim monitörümde ki giriş ile uyum sağlar mı? Yoksa o çentiğin etrafında ki 4 girişte olmak zorunda mıdır?
1598278321176.png
Çünkü o girişlere sahip bir kablo bulamadım internette. Almayı düşündüğüm kablo budur.
Son olarak hangi sitedeki kabloyu tercih etmeliyim?
@Yener K.

Hocam bu kabloyu alın. Görüntü alabilirsiniz. Problem olmaz.
Ne gibi farkı var? Sadece kablo kalitesi mi? Diğerlerine göre pahalı da. Ve çalıştırır yani anladığım kadarıyla.

Evet hocam. Bu güzel çift yönlü bir kablo. Görüntü verir. DVI-I port hem digital hem analog uyumludur.

Evet hocam. Bu güzel çift yönlü bir kablo. Görüntü verir. DVI-I port hem digital hem analog uyumludur.
İyi hoşta o kadar bütçem yok sanırım. Birde üstüne kargo parası var. Eğer sırf marka kalite parasıysa ve diğerleri işimi görürse onlardan birini alayım. Markaya para vermek istemiyorum açıkçası.

Tamam hocam anladım. O zaman ikinci kabloyu alabilirsiniz. Sıkıntı olmaz. Görüntü verir.

Tamam hocam anladım. O zaman ikinci kabloyu alabilirsiniz. Sıkıntı olmaz. Görüntü verir.
Anladığım kadarıyla ikisi de aynı kablo.Birinin dışı ipli sadece. Farketmez sanırım? Siyah olanı alabilirim. Biraz daha güven verdi nedense. Fakat ipli olanda ise kabloda büyük siyah yerler var onlar nedir? Daha mı güvenli olur?

Aslında fazla farkı yok. Örgülü olması kırılmaları azaltabilir. Sonuçta görüntü alabilirsiniz.

Ne demek hocam. Siz de sağolun.

Geri
Yukarı