DVİ to HDMİ Bağlantısı Görüntü Performansını Etkiler mi?

Salvaxes

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
BenQ GL2460 24'' LCD monitörü aldım yakın zamanda, fiyatı uygun gelmişti oyuncu monitörlerine kıyasla fakat nedenini geç anladım, HDMİ çıkışı yokmuş. İade etmek istemedim bir sürü vakit kaybı olacağı için, bende DVİ to HDMİ aparatını alarak bağlantıyı sağladım. Çünkü dizüstü bilgisayarımda sadece HDMİ çıkışı mevcut! Merak ettiğim konu şu; herhangi bir performans kaybı yaşar mıyım? Veya HDMİ bağlantısındaki ile aynı performansı alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir değişiklik hissetmezsiniz. Görüntü anlamında VGA'da DisplayPort'da aynı kaliteyi sunacaktır. Çözünürlük ve Hz değişkenlik gösterir.

Bir değişiklik hissetmezsiniz. Görüntü anlamında VGA'da DisplayPort'da aynı kaliteyi sunacaktır. Çözünürlük ve Hz değişkenlik gösterir.

Teşekkürler kaç haftadır kafamı kurcalıyordu bu konu. Peki ne tür bir değişkenlikten bahsediyoruz tam olarak çözünürlük ve Hz açısından ? mesela benim dizüstü bilgisayarımın çözünürlüğü 1920 x 1080 60 Hz. Monitörü takınca da aynı ayarlarla kullanmaya devam ettim. Zaten Hz değişmiyor sabit 60 Hz başka seçenek yok. Direk HDMİ ile bağlamış olsam bu değişir miydi?

Teşekkürler kaç haftadır kafamı kurcalıyordu bu konu. Peki ne tür bir değişkenlikten bahsediyoruz tam olarak çözünürlük ve Hz açısından ? mesela benim dizüstü bilgisayarımın çözünürlüğü 1920 x 1080 60 Hz. Monitörü takınca da aynı ayarlarla kullanmaya devam ettim. Zaten Hz değişmiyor sabit 60 Hz başka seçenek yok. Direk HDMİ ile bağlamış olsam bu değişir miydi?
Hayır değişmezdi. Monitörün Hz değeri kabloya bağlı değil ama çeşitli çözünürlüklerde kabloların sunduğu Hz değeri değişiklik gösterir. Mesela DP ile 8k görüntü alabiliyorsunuz ama DVI Dual Channel 4k 30Hz ile sınırlı. Alabiliyorsanız, girişleri varsa DP 1.4 almanızı, girişleri yoksa HDMI 2.0 almanızı tavsiye ederim kablo olarak.

Hayır değişmezdi. Monitörün Hz değeri kabloya bağlı değil ama çeşitli çözünürlüklerde kabloların sunduğu Hz değeri değişiklik gösterir. Mesela DP ile 8k görüntü alabiliyorsunuz ama DVI Dual Channel 4k 30Hz ile sınırlı. Alabiliyorsanız, girişleri varsa DP 1.4 almanızı, girişleri yoksa HDMI 2.0 almanızı tavsiye ederim kablo olarak.

Bilgi için tekrar teşekkür ederim. Baktım kullandığım kablo 2.0 fakat DP girişleri yok maalesef makineyi değiştirene kadar böyle idare edeceğiz artık.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı