Dwm.exe, GrooveMonitor.exe, AsusTPCenter.exe CPU Kullanımı

LazarusRefleks

Hectopat
Daha fazla  
Ben bunlar konusunda daha önce hata bildirimleri alıyordum. Sonra bunların önemsiz olduğunu sanıp hata bildirimini almayı bir akıllının(!) aklına uyup kapattım. Sonra farkettim ki bunlar aslında benim bilgisayarımda ciddi CPU kullanımına yol açıyor. Ama hepsi beraber değil birini kapatıyorum diğer birinin ismiyle yeniden açılıyor ve %50 CPU'yu bunlar direk kullanıyor. Muhtemelen bir virüs ancak bi türlü bulamadım. Malwarebytes kullandım(trojan.malpack.gen isimli bir virüs buluyor ama karantinaya alsam da silemiyor bilgisayar yeniden başlayınca tekrar taratınca bi daha buluyor), spybot yükledim tarattım bir şeyler buldu yine ama sorunum çözülmedi. Norton, Kaspersky ve Avast yükleyemiyorum parantez içindekilerden ötürü hata veriyor:

C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\WERBE72.tmp.WERInternalMetadata.xml
C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\WERD9C2.tmp.appcompat.txt
C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\WERD9E2.tmp.mdmp

Son düzenleyen: Moderatör:
DWM hariç kapatabilirsin. Grove olan Office programının, Asus olan da adından belli Asus yazılımın.
DWM, Windows'un onu kapatma.
İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaş bakalım ona göre birşey söyleyeyim.

Hocam dwm.exe yi de kapatsam bir şey olmuyor. 4-5 sn Cpu %2-3 lere düşüyor sonra Explorer.exe taskmgr.exe groovemonitor.exe gibi adlarla yeniden %50 Cpu kullanan bir şey ortaya çıkıyor. dwm.exe yi kapatınca resimde görüldüğü gibi chrome.exe başlamış mesela. Sistem tarama 1 ve 2 yi de yapayım paylaşacağim inşaAllah.

SİSTEM TARAMA 1.zip ( Bu " sistem tarama 1 " hocam inşaAllah doğru bi şekilde yapıp paylaşmışımdır )

@Murat5038 hocam bu da sistem tarama 2 sonuçları. Scan_2017-5-20-13-57.txt
Hocam bir de bilmiyorum önemli mi ama ben bilgisayarda bi süredir program ekle/kaldır a giremiyorum. Bunu da dipnot olarak belirteyim dedim.

Adsız.png
Adsız2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde zararlılar mevcut. Portalsepeti ve diğer adware zararlıları da mevcut.

Sistem tarama 2 sonucuna göre bunları uygulayın:
c:\users\admin\appdata\local\macasoft\ntsvc.exe
c:\program files\microsaft\explorer\szvhost.exe

Bu klasörleri sil:
c:\users\admin\appdata\local\macasoft
c:\program files\microsaft

Bu dosyayı da bulup silmeye çalış:
nefyloji.sys

Denetim masasından bunları kaldır:
Adobe Flash Player 12 ActiveX
Adobe Flash Player 18 NPAPI
explorer 1.01

Tamam hocam kusura bakmayın sonuçları yazacağım inşaAllah

@Murat5038 Hocam dediklerinizi yaptım ama nefyloji.sys dosyasını bulamadım dolayısıyla silemedim de. Hala program ekle kaldır çalışmıyor o yüzden son işlemi de yapamadım. Program ekle kaldır için Masaüstünde ve klasörlerde yaptığım değişiklikleri görebilmem için mutlaka sayfayı yenilemem gerekiyor. burada yazılanları da yaptım ( en son antivirüs programınızı kapatın vs. hariç ) ama nafile. Cpu kullanım sorunum da halen devam ediyor maalesef :(

@Türkçesever Malwarebytes ve Adwcleaner ile tarama yaptım. Malwarebytes trojan.malpack.gen diye bir şey buldu ama silemedi. Sonra başka bir şeyle denememde onun bulduğu şeyi sildi artık görünmüyor. Diğerleri ile bi deneyeyim inşaAllah. Bu Kaspersky Avast Norton vs. yüklenmiyor onları anlamadım niye yüklenmiyorlarsa ilk mesajdaki uyarıları veriyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı