DX 12 Desteği

Asıl farkı DırectX 13' te göreceğiz. Neden böyle söylediğimi sorarsanız eski ekran kartım DırectX 9'du. Şimdiki Asus GTX 660 DırectX 11. Oyunlarda bu farkı gördüm. İlerde konu açarak size anlatacağım.:)

Benim kulağıma gelen bir bilgi var. Doğruluğu kesin değil. Bilgi şu: "Nvidia Dx12 savaşını çok öncesinden tahmin ettiği için ürettiği ekrankartlarının %79'unun içine dx12 yi gömdü. Fakat bunu belirtmedi. Doğru zamanı bekledi."

JaroxJamaica %79'u mu? O zaman direk 9500GT'ye de geliyor DX12. Yaşasın. :D

Şaka bir yana hoş birşey ama kullanıcı açısından tabi ki. Bu sayede Nvidia "bakın bizim eski ekran kartlarımız bile bu güçte" diyebilecek. Tabi eğer doğruysa.

JaroxJamaica %79'u mu? O zaman direk 9500GT'ye de geliyor DX12. Yaşasın. :D

Şaka bir yana hoş birşey ama kullanıcı açısından tabi ki. Bu sayede Nvidia "bakın bizim eski ekran kartlarımız bile bu güçte" diyebilecek. Tabi eğer doğruysa.
Bana bunu yine bu forumdan birisi söyledi. Piyasadaki dx11 destekli modellerin %79'u dx 12 destekleyecek. Ne kadar doğru bilemem.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı