DX 12 Windows 10'un İçine Gömülü Olarak mı Gelecek?

özgürt9c

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Merak ettiğim bir soru var ve size sorma ihtiyacı duydum. Windows 9'un içinde bildiğim kadarı ile DX 12 gömülü olarak gelecekti ve DX 11 kullanan kartlar Windows 9'a geçildiği taktirde bu desteğe sahip olacaktı. Aynı şey Windows 10 içinde geçerli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geriye dönük uyumluluk da olacaktır. Windows 8.1 kullananlar da kanımca kullanacaktır DX12'yi. Bir güncelleme ile gelecektir ekran kartları için.

Directx'i hala ne olduğunu bilmiyorsunuz. Şimdi örnek versem kafanız daha karışacak bilmeyen için. O yüzden vermiyorum. Yine söylüyorum.
Her Windows için geliştirilen DX sürümü yazılımsal olarak artmaktadır.
Ancak bunu ekran kartı kullananlar hep yanlış anlıyor. Ekran kartlarında DX sürümü yükselmez değiştirmedikçe.

Eğer ekran kartınız desteklenen kartlar arasında varsa Windows 10'da yani eski adıyla Windows 9'da DX12 desteklenerek kullanılabilinecek. Yalnız şuan da yayınlanan TP sürümünde yani Technical Preview sürümünde DX11.2 desteklenmektedir. Asıl sürümün çıkmasına az kala DX12 desteği de yazılımsal olarak entegre edilecek. Yalnız bu yeni DX sürümünü kullanabilmek için ekran kartı sürücünüzün en güncel sürüme sahip olması ve kartınızın desteklenen kartlar arasında bulunması gerekli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı