DX120 sıvı soğutucu Ryzen 7 7700 işlemciyi soğutur mu?

Jason Kennedy

Femtopat
Daha fazla  
Sistem topluyorum bir soğutucu seçtim ama işlemciyi yeterince soğutabileceğinden emin değilim. Sizce yeterli olur mu yoksa daha iyi bir soğutucu mu almalıyım?

Işlemci: AMD Ryzen 7 7700X 4.70GHz 8 çekirdek 40 MB.
Soğutucu: DarkFlash Twister DX-120 120mm v2.6 siyah CPU sıvı soğutma.

Eğer yeterli değilse Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB 240mm almayı düşünüyorum ama fiyat farkından dolayı önceliğim DX120 sizce iş görür mü?

Son düzenleme:
120mm çok aşırı yük altında gereken soğutmayı sağlayamayabilir. Hatta bir çok hava soğutmadan daha düşük performans verir. Hele ki sizin bahsettiğiniz model en giriş seviyesi performansa sahip.

120mm çok aşırı yük altında gereken soğutmayı sağlayamayabilir. Hatta birçok hava soğutmadan daha düşük performans verir. Hele ki sizin bahsettiğiniz model en giriş seviyesi performansa sahip.

Peki, Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RG yeterli midir?

Sistem topluyorum bir soğutucu seçtim ama işlemciyi yeterince soğutabileceğinden emin değilim. Sizce yeterli olur mu yoksa daha iyi bir soğutucu mu almalıyım?

Işlemci: AMD Ryzen 7 7700X 4.70GHz 8 çekirdek 40 MB.
Soğutucu: darkFlash twister DX-120 120mm v2.6 siyah CPU sıvı soğutma.

Eğer yeterli değilse Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB 240mm almayı düşünüyorum ama fiyat farkından dolayı önceliğim DX120 sizce iş görür mü?
Hocam 120mm yetmeyebilir.

Yardımınız için teşekkürler.
Çözüldü: DX-120 120mm yetersiz olduğu için önerilen soğutucalardan birisi kullanılacak.

120mm çok aşırı yük altında gereken soğutmayı sağlayamayabilir. Hatta birçok hava soğutmadan daha düşük performans verir. Hele ki sizin bahsettiğiniz model en giriş seviyesi performansa sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı