DxDiag oluşturucu nedir?

readers

Kilopat
Daha fazla  
DxDiag'da oluşturucu sekmesinde şöyle bilgiler mevcut;

Yaklaşık top. Bellek: 6047 MB
Görüntü belleği (VRAM): 2010 MB
Paylaşılan bellek: 4037 mb

Burada ekran kartının kaç GB olduğu bölüm yaklaşık top. Bellek kısmındaki yazan değer mi oluyor? Bilgilendirirseniz sevinirim:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü belleği ekran kartınızın asıl belleği paylaşılan bellek RAM'den alınan bellek toplam ise bunların toplamı asıl bellekten fazla kullanım performans düşüşlerine sebep olabilir.

DxDiag'da oluşturucu sekmesinde şöyle bilgiler mevcut;

Yaklaşık top. Bellek: 6047 MB.
Görüntü belleği (VRAM): 2010 MB.
Paylaşılan bellek: 4037 MB.

Burada ekran kartının kaç GB olduğu bölüm yaklaşık top. Bellek kısmındaki yazan değer mi oluyor? Bilgilendirirseniz sevinirim:)

Dostum toplam bellek hiçbir işe yaramaz sizin ekran kartınız 2 GB görüntü belleğinde ne yazıyorsa odur...

Görüntü belleği ekran kartınızın asıl belleği paylaşılan bellek RAM'den alınan bellek toplam ise bunların toplamı asıl bellekten fazla kullanım performans düşüşlerine sebep olabilir.

Peki bu değerleri bölme yada çoğunu aktarma gibi işlemler yapılabiliyor mu performans artışı için, ram boşaltma gibi işlemler
Dostum toplam bellek hiçbir işe yaramaz sizin ekran kartınız 2 GB görüntü belleğinde ne yazıyorsa odur...

i7-4500U 1.80 GHZ (4 CPU) ~2.4 GHZ
GEFORCE 840m
8 Gb ram

Usta bu özellikte ki pc'de bazı oyunlarda ani FPS düşüşü yaşıyorum (Rainbow Six Siege) gibi bu normal mi peki ?

Son düzenleme:
Peki bu değerleri bölme yada çoğunu aktarma gibi işlemler yapılabiliyor mu performans artışı için, ram boşaltma gibi işlemler
Aktarma yapamazsınız paylaşılan bellek (RAM) ile görüntü belleği (VRAM) farklıdır. Görüntü belleği (VRAM) sabittir ve değişmesi için ekran kartı değiştirilmelidir paylaşılan bellek (RAM) ise sistem tarafından otomatik olarak belirlenir.

Aktarma yapamazsınız paylaşılan bellek (RAM) ile görüntü belleği (VRAM) farklıdır. Görüntü belleği (VRAM) sabittir ve değişmesi için ekran kartı değiştirilmelidir paylaşılan bellek (RAM) ise sistem tarafından otomatik olarak belirlenir.

Oyunlara daha fazla RAM ayırma var mı, faydası görünüyor mu peki ?

Evet bende arkadaşın dediklerine katılıyorum.
Ani FPS düşüş konusuna gelirsek bilgisayarınız laptop ise ısınma sorunundan dolayı olabilir masaüstü ise RAM'lerden dolayıdır büyük ihtimalle.
Oyunlara daha fazla RAM ayırma var mı, faydası görünüyor mu peki ?
Yok dostum yapamazsın yapabilceğin tek şey arka planda çalışan herşeyi kapatmak veya ram takviyesi yapmak.

Geri
Yukarı