Çözüldü DxDiag RTX 2060 kartını farklı gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kanca909

Centipat
Merhaba, normalde benim kullandığım ekran kartı NVIDIA GeForce RTX 2060 fakat DxDiag'dan baktığımda ekran kartı Intel UHD Graphics olarak gözüküyor. Ayrıca bazı görsellerin pikselleri garip bir şekilde yanlıştı onun da bundan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Şimdi benim bunu düzeltmek için ne yapmam lazım? İşaretlediğim sürücüyü kaldırayım mı?

1624996466612.png

Ekran Görüntüsü (1)_LI.jpg

Yanlış piksel dediğim şeyin örneği:

1624996771265.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
IGPU kullanıyorsunuz sakin olun. Bir sıkıntı yok.

Ya da varsa biz göremiyoruz. DxDiag'ın tam bir ekran görüntüsünü atabilir misiniz. Dizüstü mü? Masaüstü mü?
Sorun yok. Gerekmedikçe dahili grafik birimden güç alır sistem. Sürücü falan da kaldırmayın. Büyük ihtimalle 2. ekran bölümü var DxDiag üzerinde. Orada diğer kart gözükebilir.

Intel grafik kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmayı deneyin. Ben de laptopumu monitöre bağlıyorum. Eğer devre dışı bırakmazsam kasma gibi problemler oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel grafik kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmayı deneyin. Ben de laptopumu monitöre bağlıyorum. Eğer devre dışı bırakmazsam kasma gibi problemler oluyor.
Hayır, olmuyor. Sistem üreticileri IGPU özelliğini koyuyorlar ki bir nedeni var. Daha az güç tüketimi sağlıyor ve ekran kartına binecek gücü kısıyor. Dediğiniz laptoplar için saçma.

Merhaba, normalde benim kullandığım ekran kartı NVIDIA GeForce RTX 2060 fakat DxDiag'dan baktığımda ekran kartı Intel UHD Graphics olarak gözüküyor. Ayrıca bazı görsellerin pikselleri garip bir şekilde yanlıştı onun da bundan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Şimdi benim bunu düzeltmek için ne yapmam lazım? İşaretlediğim sürücüyü kaldırayım mı?

Eki Görüntüle 1089916

Eki Görüntüle 1089931

Yanlış piksel dediğim şeyin örneği:

Eki Görüntüle 1089933
Dxdiag'dan oluşturucuya bakın.

Laptoplarda Intel HD Graphics ekran kartları sadece Windows veya webde gezinme gibi basit işlerde devreye girer yani kasma olamaz.
Ağır işlemlerde zaten otomatik olarak ana ekran kartı devreye girer.

Laptoplarda Intel HD Graphics ekran kartları sadece Windows veya webde gezinme gibi basit işlerde devreye girer yani kasma olamaz.
Ağır işlemlerde zaten otomatik olarak ana ekran kartı devreye girer.
Kasma derken bazen monitör ekranında görüntüğ takıla takıla geliyor ama laptop ekranında olmuyor. Galiba HDMI gtx 1650 bağlı intel grafik kartıda laptop ekranına bağlı olduğundan diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı