Çözüldü DXError.log ve DirectX.log hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cutler

Hectopat
Yer
Fatih/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim
DirectX kurmaya çalışırken bu hatayı alıyorum.

1613406113240.png

DirectX = DirectX.log
Dxerror = DXError.log

Çözüm
C:\WINDOWS\system32\xactengine3_7.dll
C:\WINDOWS\SysWOW64\xactengine3_7.dll

Bu sefer bunları silin. Niyeyse şimdi çözülecek gibi hissediyorum, bakalım :D
İlginç. Daha demin kendi sistemimde o dosyayı aynı konumdan silip aynı aracı kurdum, bende yükledi. İndirilmediğine emin misiniz, F5 atıp doğrular mısınız? Olmazsa iki işlem daha yaptıracağım ama emin olalım.

Bu arada Olay Görüntüleyicisi kısmından "Uygulama" başlığının raporunu da atar mısınız? @Cutler
İlginç. Daha demin kendi sistemimde o dosyayı aynı konumdan silip aynı aracı kurdum, bende yükledi. İndirilmediğine emin misiniz, F5 atıp doğrular mısınız? Olmazsa iki işlem daha yaptıracağım ama emin olalım.
Bağlantıdaki aracı tekrar yüklüyorum bir kez daha deniyim işimizi sağlama alalım :D
HD Tune ile disklerinizin S.M.A.R.T. verilerini paylaşır mısınız? Ama deneme sürümünü indirin, 2.55 sürümü biraz sorunlu da.
Bu verileri nasıl paylaşıcağıma dair bir rehber veya video var mı?
1613422035213.png

Ekran fotoğrafı olarak alabildim verileri.

Sistemde başka disk var ise onun da verilerini rica edebilir miyim?

Ek olarak Outlook açıksa kapatın.

Artık aklıma çok bir şey gelmiyor ne yazık ki. Günlükte de bir şey belirtilmiyor değişik bir biçimde. Windows sürümünüz güncel değil mi? Anlaşılan benim günlüklerden bir şey çıkmayacak. Bora'nın yöntemine devam o halde. En sonunda olacak umarım. :D

Sistemde başka disk var ise onun da verilerini rica edebilir miyim?

Ek olarak Outlook açıksa kapatın.

Artık aklıma çok bir şey gelmiyor ne yazık ki. Günlükte de bir şey belirtilmiyor değişik bir biçimde. Windows sürümünüz güncel değil mi? Anlaşılan benim günlüklerden bir şey çıkmayacak. Bora'nın yöntemine devam o halde. En sonunda olacak umarım. :D

Maalesef başka disk yok ve Outlook açık değil. Yine de yardımın için teşekkürler.

Evet var. Öncelikle System32'den sildiğiniz xactengine2_5.dll dosyasını masaüstünde bir yerde tutun. Kaybetmeyin. Hiç olmazsa onu geri atarız.

Sonra indirdiğiniz klasördeki DEC2006_XACT_x64.cab klasörünü bulun. Oradaki xactengine2_5.dll dosyasını System32'ye atın. Mimariler niye ters olmuş emin değilim fakat benim sistemime böyle kurulmuş ve bir sorun yok.

Geri
Yukarı