DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası

Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RTX 3070
Anakart
GİGABTYE B550 GAMİNG X
İşlemci
5600X
Dostlar 3 gün önce kasamı sattım. O yüzden bütün parçaları söküp uzay sistem kullanıyorum. İlk defa kendim yaptım. Yaparken 1-2 defa tornavidayı anakarta sürttüm. Toplayan arkadaşım vidaları çok sıkmış çıkaramadım bir türlü. Neyse bilgisayarı açtım ve NVIDIA driver güncellemesi gelmiş. Güncellemeyi yaptıktan sonra bütün oyunlarda çökme yaşamaya başladı. İşte bazı oyun açılıyor 5dk oynuyorum bir anda donuyor ve mavi ekran geliyor. İşte bazı oyunda direk PC yeniden başlıyor. Bazı oyun direk çöküp masaüstüne atıyor. Steam ve origindenki bütün oyunlarda denedim hepsinde mevcut bu durum. Benim sorunum acaba ben PC'yi kurarken mi zarar verdim yoksa NVIDIA sürücü ile alakalı mı? Aldığım hatalarda sürücü diyor ama yine de bilemedim. Çözüm olarak DDU ile sürücüyü kaldırıp yükledim daha kötü oldu. :D

1676662270903-png.1673765

Dosya Ekleri

• 1676662270903.png
    1676662270903.png
    177,9 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar 3 gün önce kasamı sattım. O yüzden bütün parçaları söküp uzay sistem kullanıyorum. İlk defa kendim yaptım. Yaparken 1-2 defa tornavidayı anakarta sürttüm. Toplayan arkadaşım vidaları çok sıkmış çıkaramadım bir türlü. Neyse bilgisayarı açtım ve NVIDIA driver güncellemesi gelmiş. Güncellemeyi yaptıktan sonra bütün oyunlarda çökme yaşamaya başladı. İşte bazı oyun açılıyor 5dk oynuyorum bir anda donuyor ve mavi ekran geliyor. İşte bazı oyunda direk PC yeniden başlıyor. Bazı oyun direk çöküp masaüstüne atıyor. Steam ve origindenki bütün oyunlarda denedim hepsinde mevcut bu durum. Benim sorunum acaba ben PC'yi kurarken mi zarar verdim yoksa NVIDIA sürücü ile alakalı mı? Aldığım hatalarda sürücü diyor ama yine de bilemedim. Çözüm olarak DDU ile sürücüyü kaldırıp yükledim daha kötü oldu. :D

1676662270903-png.1673765
Hocam o lanet sorun büyük ihtimalle FIFA'da karşınıza çıkıyor değil mi? Ben size şöyle söyleyeyim bunun net bir çözümü yok. Ben sadece FIFA'da değil Cyberpunk'ta bile bu hata yüzünden zevkimi çıkaramıyordum meğersem sorun driverlar inince ekran kartında problem yaratması. Ben bu durumu laptop kullandığım için MyASUS uygulamasını indirdim ve orada benim laptop ekran kartımın VBIOS güncellemesi olduğunu söyledi ve ben bunu yapınca sorun ortadan kalktı. Sizin masaüstü olduğu için VBIOS'u elle bulmanız lazım ama bu işler çok riskli olduğu için bence bulaşmayın. Tavsiyem VBIOS güncellemesi yapmanız ama dediğim gibi riskli bir işlem ve sorumluluk kabul etmiyorum belirteyim.

Hocam o lanet sorun büyük ihtimalle FIFA'da karşınıza çıkıyor değil mi? Ben size şöyle söyleyeyim bunun net bir çözümü yok. Ben sadece FIFA'da değil Cyberpunk'ta bile bu hata yüzünden zevkimi çıkaramıyordum meğerse sorun driverlar inince ekran kartında problem yaratması. Ben bu durumu laptop kullandığım için MyASUS uygulamasını indirdim ve orada benim laptop ekran kartımın VBIOS güncellemesi olduğunu söyledi ve ben bunu yapınca sorun ortadan kalktı. Sizin masaüstü olduğu için VBIOS'u elle bulmanız lazım ama bu işler çok riskli olduğu için bence bulaşmayın. Tavsiyem VBIOS güncellemesi yapmanız ama dediğim gibi riskli bir işlem ve sorumluluk kabul etmiyorum belirteyim.

Bütün oyunlarda var hocam. Fall Guys denedim o bile çöktü.

Yeni konular

Geri
Yukarı