DyAc ne kullanarak Motion Blur önlüyor?

miXdeN11

Hectopat
Daha fazla  
DyAc teknolojisi Valorant vs CS de açılmalı mı, DyAc ne kullanarak bu teknolojiyi sağlıyor, input lag yapar mı, Hertz stabilizasyonuna kötü bir etkisi var mı?

Hocam bilmiyorum ama oyun ghostingsiz yağ gibi aksın istiyorsan Fast Tn alacaksın normal TN de değil Fast tn.

Benq zaten proffesional oyuncular için üretiyor. Dyac input lag yapsa bu kadar ön plana çıkarmaz.

Hocam bilmiyorum ama oyun ghostingsiz yağ gibi aksın istiyorsan Fast TN alacaksın normal TN de değil Fast TN.

BenQ zaten proffesional oyuncular için üretiyor. DyAc input lag yapsa bu kadar ön plana çıkarmaz.

Fast TN 1ms zaten ama yani bu teknoloji ne kullanarak yapıyor bu iş illa ki bir şeyin verimini düşürüyordur ben baktım ekran parlaklığı düşüyormuş ama sadece bu kadar mı?

Hayır hocam Tn panel zaten hızlı Fast tn daha hızlı.
0.5 ms ips lerde var. Her 1ms aynı olmuyor buna ek olarak LG nin bir monitorü var oled hepsinden çok daha iyi 0.03ms.
Fast tn panel için
Oyun deneyimini aktarıyor arkadaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1694077897856.png

1694077787093.png

Bu arada dyac motion blur değil ghosting önlüyor. Bir nevi dogru motion blur gibide sayılır.

Hayır hocam TN panel zaten hızlı Fast TN daha hızlı.
0.5 ms IPS'lerde var. Her 1ms aynı olmuyor buna ek olarak LG'nin bir monitorü var OLED hepsinden çok daha iyi 0.03ms.
Fast TN panel için.
Oyun deneyimini aktarıyor arkadaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1935070

Eki Görüntüle 1935067

Bu arada DyAc Motion blur değil ghosting önlüyor. Bir nevi dogru Motion blur gibide sayılır.

Peki hocam simdi monitör 1 ms GtG ve iyi bir paneli var.Peki DyAc ne kullanarak bu işi yapiyor.

Onu bilemiyorum arastirmak lazım ama fikrimce oradaki piksel sayisinin yenileme sıklıgını aşirı derecede arttirarak senin gozün farkedemiyor.

Mesela florasan lambalarda saniyede 50 kere yanip sonuyor ama göz algilamiyor. Agir cekimde cekince anlasiliyor.

Kendilerine bilet attım ve gelen cevaba göre input lag yapmıyor Hz değerine eksisi yok sadece ekran parlaklığı düşüyormuş.

Onu bilemiyorum arastirmak lazım ama fikrimce oradaki piksel sayisinin yenileme sıklıgını aşırı derecede arttirarak senin gozün fark edemiyor.

Mesela florasan lambalarda saniyede 50 kere yanip sonuyor ama göz algilamiyor. Agir cekimde cekince anlasiliyor.

Peki bunun bir zarari yokken simple gibi büyük oyuncuların bazıları neden bunu kullanmaz?

Anlamını çıkardığım metin
Backlight tanımlı bir pozisyonda açılır ve kapanır. Bu durum daha öncedek sabitlenmiş noktada gerçekleştiğinden artık kalan artçıl görüntülerin oluşmasını engeller. Başka bir deyişle, ekranda kalıcı bir resim (hareket bulanıklığı) oluşmasını engeller çünkü aynı noktadan geçen ışık hüzmesi söz konusu değildir.

@sundaymorn
sağlasın hocam ilgilendiğiniz için

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı