Dying Light 1'i nasıl oynamalıyım?

RayOula

Kilopat
Merhaba, dün Dying Light oynamaya başladım ve şu jade ile vagonda buluşma görevine kadar geldim. Yaklaşık 10k param var ama ne almam gerektiğini bilmiyorum. Sağdan soldan yakın dövüş eşyaları düşüyor ve çoğu gri ve yeşil olanları direkt satıyorum. Elimde bir adet de polis tüfeği bulunmakta ama 2 tanesini önceden satmıştım. Oyunda nasıl kolay para kazanırım ve nasıl doğru şekilde harcarım, dikkat etmem gereken püf noktalar var mıdır? Bir de çok para için trainer veya Cheat Engine önerir misiniz? Zamanım kısıtlı oluyor ve boş zombi kesmekten usandım. Yardımcı olursanız minnettar olurum, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yan görevlerde dolan dur, challangeları yapmaya çalış, tüfek kullanmamanı tavsiye ederim. Yan görevlerden iyi şeyler düşüyor. Benim hesap efsanevi dolana dolana olmuştu. Oyunun başında zaten çok kaliteli şeyler düşmez.

Hikayede ilerledikçe ister istemez silahlarınız da gelişecek hocam, silah alırken dikkat etmeniz gereken etkenler hafifliği, hasarı, dayanıklılığı(Dayanıklılık pek önemli değil çünkü tamir hakkınız bitse dahi tamir hakkınızı yenileyebiliyorsunuz.) ve son olarak eklenebilir olan mod sayısı. Moddan kastım hükümdar ve benzeri eklentiler. Genel olarak kötüden iyiye sıralanmış şekilde mor, turuncu ve sarı alırsanız sizin yararınıza olur, diğer türlü tamir sayısı çok çabuk bitebiliyor ve hasarları da renklerinin kötülüğüyle doğru orantılı olarak az oluyor.

Bence oyun malzemenin veya paranın kıtlığının yaşandığı bir oyun değil, hatta bol bol veriyor. Hatta neden bu kadar bol malzeme veriyor diye konu açmışlığım bile var. Bu yüzden trainer kullanmanıza gerek olmadığını düşünüyorum. Yan görevleri zevkli bir oyun zaten, yan görevler ile ana görev dengesini tutturursanız para ve yetenek konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Son olarak, öldürdüğünüz zombileri lootlayın. Sigara, kahve falan satınca iyi para ediyor ki satmaktan başka bir işe de yaramıyorlar. Rastgele dolanın zaten evlerde Kese veya mücevherat gibi eşyalara rastlayacaksınız.

Dying Light neden bol malzeme veriyor? En son silmeden önce çok daha fazlası vardı, hatta bu konuyu şimdi gördüğümde "Bu mu fazla?" diye güldüm bile.

Her gün kuledeki malzemecilerden ücretsiz şeyleri almayı unutmayın, iyi şeyler vermiyorlar ama hiç yoktan iyidir.

Bu konuya tam oyunu sildikten sonra denk gelmem kötü oldu, yine canım çekti :)

Hikayeye devam edin zaten basit bir sopa ile bile geçebilirsiniz. Hikaye ilerledikçe sandıklardan vs çıkan itemlar ile güçleneceksiniz zaten.

Hikayede ilerledikçe ister istemez silahlarınız da gelişecek hocam, silah alırken dikkat etmeniz gereken etkenler hafifliği, hasarı, dayanıklılığı(Dayanıklılık pek önemli değil çünkü tamir hakkınız bitse dahi tamir hakkınızı yenileyebiliyorsunuz.) ve son olarak eklenebilir olan mod sayısı. Moddan kastım hükümdar ve benzeri eklentiler. Genel olarak kötüden iyiye sıralanmış şekilde mor, turuncu ve sarı alırsanız sizin yararınıza olur, diğer türlü tamir sayısı çok çabuk bitebiliyor ve hasarları da renklerinin kötülüğüyle doğru orantılı olarak az oluyor.
Çok teşekkür ederim hocam yardımlarınız için. Bu silah onarma sayısı genelde 4 veya 3 oluyor onu arttırma şansımız var mı? Bir trainer sormamın nedeni önemli sınavlarım var günün çoğunluğu ders çalışma ile geçiyor.

Çok teşekkür ederim hocam yardımlarınız için. Bu silah onarma sayısı genelde 4 veya 3 oluyor onu arttırma şansımız var mı? Bir trainer sormamın nedeni önemli sınavlarım var günün çoğunluğu ders çalışma ile geçiyor.
Hocam dediğim gibi tamir sayısı silahın rengi yani kalitesi ile doğru orantılı. O sayıyı artırmanın bir yolu yok, en azından hilesiz olarak, ancak tamir sayısını yenilemenin bir yolu var. Şu açık dünyada karşınıza çıkan sanırım "Afetzede" denen elemanları gideceği yere kadar korursanız size en sonunda ödül olarak envanterinizdeki tüm silahların tamir sayısını yenileme seçeneği sunuyor. Hile kullanmaktan hiç zevk almayan biri olarak trainer konusuna objektif bakamıyorum hocam maalesef, o size kalmış ancak yeterince sebebiniz var gibi gözüküyor. Rica ederim, ne demek. Aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Hocam dediğim gibi tamir sayısı silahın rengi yani kalitesi ile doğru orantılı. O sayıyı artırmanın bir yolu yok, en azından hilesiz olarak, ancak tamir sayısını yenilemenin bir yolu var. Şu açık dünyada karşınıza çıkan sanırım "Afetzede" denen elemanları gideceği yere kadar korursanız size en sonunda ödül olarak envanterinizdeki tüm silahların tamir sayısını yenileme seçeneği sunuyor. Hile kullanmaktan hiç zevk almayan biri olarak trainer konusuna objektif bakamıyorum hocam maalesef, o size kalmış ancak yeterince sebebiniz var gibi gözüküyor.
Yeniden teşekkürler, bu elemanlar da bir yolunu bulup kendilerini patlatıyorlar. Neymiş bir de kurt adammış. :)

Yeniden teşekkürler, bu elemanlar da bir yolunu bulup kendilerini patlatıyorlar. Neymiş bir de kurt adammış. :)
Şimdi aklıma geldi; bir de yetenek ağacında, maalesef hangisinde hatırlayamadım, silahı tamir edince belli bir ihtimalle tamir hakkından eksilmemesini sağlayan bir yetenek var, ona da bir bakabilirsiniz ama genelde o ihtimal tutmuyor ve tamir hakkı gidiyor zaten. :)

Şimdi aklıma geldi; bir de yetenek ağacında, maalesef hangisinde hatırlayamadım, silahı tamir edince belli bir ihtimalle tamir hakkından eksilmemesini sağlayan bir yetenek var, ona da bir bakabilirsiniz ama genelde o ihtimal tutmuyor ve tamir hakkı gidiyor zaten. :)
Onu aldım hemen ama çok zor gibi işe yaraması.

Geri
Yukarı