Dying Light 2 fiyatı nasıl olur?

İdare eder gibi.

Ben fiyatını fazla beğenmedim, değişir tabii ki kişiden kişiye ama RDR2 bile 300 TL, şu an indirimlerde 200 ve sadece 2 yıllık oyun. DL2 ilk oyunu gibi olursa verilebilir. RDR2 Ultimate Edition 450TL, şu an 270. DL2 Ultimate Edition 600TL. Şahsen ben RDR2 oynamasaydım DL2 yerine RDR2 ve DL1 alırdım.

Ben fiyatını fazla beğenmedim, değişir tabii ki kişiden kişiye ama RDR2 bile 300 TL, şu an indirimlerde 200 ve sadece 2 yıllık oyun. DL2 ilk oyunu gibi olursa verilebilir. RDR2 Ultimate Edition 450TL, şu an 270. DL2 Ultimate Edition 600TL. Şahsen ben RDR2 oynamasaydım DL2 yerine RDR2 ve DL1 alırdım.

Fiyatı kötü ona bir şey demiyorum fakat dolar 8..49 falan normal kur üzerinden hesaplanınca fiyatın ne kadar fazla olduğunu söylememe gerek yok. Fakat daha yeni çıkış yapmış bir oyun olan re 8 bile 260TL falan bence 2021 sonunda çıkıcağı için kur tahmini yapıldı o yüzdne fiyat yüksek yoksa Türkçe dil de eklemezlerdi bizi önemsemezlerdi.

100 TL’nin altını çok çok çok iyimser bir tahmin olarak görüyorum. Cyberpunk 2077 örneğine bakıyorum, CD Projekt RED özel fiyatlandırma konusunda çok hassas olan bir firma olmasına rağmen 249.99 TL gibi bir fiyatla çıkardı. Burfan kıyasla benim tahminim 200 TL’nin altında çıkmayacağıdır. Gönül ister ki biz de 100 TL altına alabilelim ama kur durumları malum…

100 TL'nin altını çok çok çok iyimser bir tahmin olarak görüyorum. Cyberpunk 2077 örneğine bakıyorum, CD PROJEKT RED özel fiyatlandırma konusunda çok hassas olan bir firma olmasına rağmen 249.99 TL gibi bir fiyatla çıkardı. Burfan kıyasla benim tahminim 200 TL'nin altında çıkmayacağıdır. Gönül ister ki biz de 100 TL altına alabilelim ama kur durumları malum…

Oyun 350TL oldu.

RDR 2'de ilk çıktığında benzer fiyatla çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Abicim 350 lira nedir ya yaktın bizi Techland. Ne güzel bak Türkçe dil seçeneği falan da ekliyorsun ancak yerel fiyatlandırma yapmıyorsun. Halbuki belirlesen 120-150 arası bir fiyat bak ne güzel satıcak oyun. Mecbur indirim kovalayacağım bu kadar paraya değeceğini düşünmüyorum.

Abicim 350 lira nedir ya yaktın bizi Techland. Ne güzel bak Türkçe dil seçeneği falan da ekliyorsun ancak yerel fiyatlandırma yapmıyorsun. Halbuki belirlesen 120-150 arası bir fiyat bak ne güzel satıcak oyun. Mecbur indirim kovalayacağım bu kadar paraya değeceğini düşünmüyorum.
Oyun nefis gözüküyor ama 350 lira gerçekten çok büyük bir kesim için fazla para, Türkçe olması da iyi güzel de alamadıktan sonra pek anlamı kalmaz, yalnız bir arkadaş diğer ülkelerdeki insanlar Türkiye'den ucuza almasınlar diye ön siparişi yüksek fiyattan koymuşlar falan diyordu fakat ne kadar doğrudur bilmiyorum, bana pek öyle gibi gelmedi. 150 lira olsa çok iyi olurdu ve baya satardı bence.

Ubisoft gibi paragöz olarak adlandırılan büyük bir firmadan çıkan Far Cry 6 bile 269 TL'den ön siparişe açılırken CP 2077 gibi doğaüstü bir hype ile beklenmiş bir oyun 249 TL'dan ön siparişe açılmışken ilk oyununa tek başıma 300 saate yakın gömdüğüm bir kaç kere bitirdiğim ve büyük bir hevesle ikincisinin çıkmasını beklediğim oyunun ön siparişe açılmış standart paket fiyatı 349 TL ile çıkması üzdü, çıktığı gibi oynamayı ne kadar istesem de fiyatın makul bir seviyeye gelmesini bekleyeceğim. Diğer paragöz sayılan Bethesda'nın elinden çıkacak olan Deathloop adlı oyununda 399 TL'den kapıyı açıp 299 TL'ye inmesi de acaba Techland'da belli bir zaman sonra belirlediği fiyatı makul bir seviyeye çekebilir mi? diye düşündürüyor.

Hocalarım benim görüşüm kimse çıkarıp 350 TL'yi şak diye verip oyunu alamaz yani illa alanlar olur ama bir oyuna da 350 TL verilir mi bilmem ben vermem şahsen burada da önümüze 2 yol çıkıyor 1 korsan 2 indirim beklemek oynamaya imkanı olan insanların 2'ye bölünüceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı