Çözüldü Dying Light 2 Oyundan Atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

millastone

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dying Light 2 oyununu yaklaşık 3 hafta önce Steam üzerinden satın aldım ve yükledim. Oyun sorunsuz açılıyor fakat yeni oyun sekmesine basıp zorluğu seçtikten sonra siyah bir bekleme ekranı geliyor ve 10 saniye sonra oyun hiçbir hata iletisi vs. vermeden kapanıyor. Process Monitor kullanarak bir hata raporu oluşturdum inceleyebilirseniz çok sevinirim.

Logfile dl2.rar.
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU @ 2.60GHz (12 CPUs), ~2.6GHz
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah ekran geliyor derken?
Oyuna başla tuşuna bastıktan sonra oluyorsa muhtemelen RAM kaynaklı çünkü 8 GB bu oyun için çok yetersiz ben sırf bu oyun için RAM'i 16 yaptım.

Siyah ekran geliyor derken?
Oyuna başla tuşuna bastıktan sonra oluyorsa muhtemelen RAM kaynaklı çünkü 8 GB bu oyun için çok yetersiz ben sırf bu oyun için RAM'i 16 yaptım.

şöyle bir ekran geliyor 10 saniye sonra donup oyun kapanıyor
dl2.jpg

Minimum sistem gereksiniminde RAM için 8 GB diyor ama yeterli olmuyordur belki dediğiniz gibi bilemiyorum. Hatayla alakalı geliştiricisine de mail attım. Bana cevap olarak bunu yazdılar:
It appears you are running a computer with two video cards. Please make sure the game is using your dedicated card instead of the integrated one. In Control Panel, go to "Manage 3D settings", then "Global Settings", then under "Preferred graphics processor" select "High-performance NVIDIA processor".

Bunu da denedim fakat çözüm olmadı.

Şöyle bir ekran geliyor 10 saniye sonra donup oyun kapanıyor.
Eki Görüntüle 1371291

Minimum sistem gereksiniminde RAM için 8 GB diyor ama yeterli olmuyordur belki dediğiniz gibi bilemiyorum. Hatayla alakalı geliştiricisine de mail attım. Bana cevap olarak bunu yazdılar:
It appears you are running a Computer with two video cards. Please make sure the Game is using your dedicated Card instead of the integrated One. In Control panel, GO to "manage 3D settings", then "global settings", then under "preferred Graphics Processor" select "high-performance NVIDIA Processor".

Bunu da denedim fakat çözüm olmadı.

Yeterli olması için tek yapmanız gereken çözüm yolu olarak Discord'u kapatmak ve Steam'ı düşük RAM modunda başlatmak.
RAM düşürme modu için makaleme bakabilirsin.

Yeterli olması için tek yapmanız gereken çözüm yolu olarak Discord'u kapatmak ve Steam'ı düşük RAM modunda başlatmak.
RAM düşürme modu için makaleme bakabilirsin.
Çok teşekkürler fakat bu da işe yaramadı. Hiçbir şekilde çözüm bulamazsam ileriki zamanlarda RAM'i yükseltmeyi düşünebilirim. Tabi umarım hata masrafsız bir şeyden kaynaklanıyordur. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı