Sürprizbozan İnceleme Dying Light 2

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus Laptop 16 - E0028NT AMD Ryzen 5 5600H 25GB RAM 1TB SSD 4GB GeForce RTX 3050 Ti 16.1 inç FHD 144Hz Windows 11
Dying Light 2'yi An itibarıyla 333 Saat kaydım bulunmakta, sizlere oyundaki eksileri ve artıları söyleyeceğim

1-) Oyunun parkur mekaniğinde sorun var paraşütle geçiyorum yuvarlağın içinden çoğu zaman okumuyor bu sorunun düzeltilmesi gerekiyor yeni güncellemelerle.

2-) Oyunun açık dünyası çok geniş ortalama 40-50 saate ana hikaye bitiriyorsunuz zaten ondan sonra 20-30 tane yan görev var oyun içi onların hikayesi sürükleyici diyemem pek.

3-) Oyunun son bölümü çok saçma bitiyor ne yapsanız kötü sonla bitiyor (lawan sahnesi değil) Kız Kardeşimiz MİA ölüyor bu üzücü bir durum oyunun tamamında onu arıyoruz ama en sonunda hayata veda ediyor...

3-) Ana hikayesi kötü olsa da ilk oyuna göre açık dünyası ve parkur daha gelişmiş. Bir Cyberpunk 2077 kadar açık dünyası dolu değil, bomboş gibi. Final de berbat, her türlü kötü sonla bitiyor resmen.

4-) Bazı buglar oluyordu ama oyunu öldürmeyen(örneğin: Bir yere sıkışıp hareket edemiyordunuz çıkıp girince düzeliyordu), hızlı geçiş özelliği vardı ama her şehirde 1 tane olsa daha iyi olurdu.

5-) Oyun şu yönden hayal kırıklığına uğrattı beni hikayesi pek uzun değildi oyun çıkmadan önce fragmanarlarda oyun gözüme çok büyük geldi ama ne fayda.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    226,3 KB · Görüntüleme: 63
  • indir (1).jpg
    indir (1).jpg
    221,2 KB · Görüntüleme: 62
Dying Light 2'yi an itibarıyla 333 saat kaydım bulunmakta, sizlere oyundaki eksileri ve artıları söyleyeceğim.

1-) oyunun parkur mekaniğinde sorun var paraşütle geçiyorum yuvarlağın içinden çoğu zaman okumuyor bu sorunun düzeltilmesi gerekiyor yeni güncellemelerle.

2-) oyunun açık dünyası çok geniş ortalama 40-50 saate ana hikaye bitiriyorsunuz zaten ondan sonra 20-30 tane yan görev var oyun içi onların hikayesi sürükleyici diyemem pek.

3-) oyunun son bölümü çok saçma bitiyor ne yapsanız kötü sonla bitiyor (lawan sahnesi değil) kız kardeşimiz mia ölüyor bu üzücü bir durum oyunun tamamında onu arıyoruz ama en sonunda hayata veda ediyor...

3-) ana hikayesi kötü olsa da ilk oyuna göre açık dünyası ve parkur daha gelişmiş. Bir Cyberpunk 2077 kadar açık dünyası dolu değil, bomboş gibi. Final de berbat, her türlü kötü sonla bitiyor resmen.

4-) bazı buglar oluyordu ama oyunu öldürmeyen(örneğin: Bir yere sıkışıp hareket edemiyordunuz çıkıp girince düzeliyordu), hızlı geçiş özelliği vardı ama her şehirde 1 tane olsa daha iyi olurdu.

5-) oyun şu yönden hayal kırıklığına uğrattı beni hikayesi pek uzun değildi oyun çıkmadan önce fragmanarlarda oyun gözüme çok büyük geldi ama ne fayda.

Oyunda 330 saatlik içerik yok siz ne yaptınız o kadar

Dying Light 2'yi an itibarıyla 333 saat kaydım bulunmakta, sizlere oyundaki eksileri ve artıları söyleyeceğim.

1-) oyunun parkur mekaniğinde sorun var paraşütle geçiyorum yuvarlağın içinden çoğu zaman okumuyor bu sorunun düzeltilmesi gerekiyor yeni güncellemelerle.

2-) oyunun açık dünyası çok geniş ortalama 40-50 saate ana hikaye bitiriyorsunuz zaten ondan sonra 20-30 tane yan görev var oyun içi onların hikayesi sürükleyici diyemem pek.

3-) oyunun son bölümü çok saçma bitiyor ne yapsanız kötü sonla bitiyor (lawan sahnesi değil) kız kardeşimiz mia ölüyor bu üzücü bir durum oyunun tamamında onu arıyoruz ama en sonunda hayata veda ediyor...

3-) ana hikayesi kötü olsa da ilk oyuna göre açık dünyası ve parkur daha gelişmiş. Bir Cyberpunk 2077 kadar açık dünyası dolu değil, bomboş gibi. Final de berbat, her türlü kötü sonla bitiyor resmen.

4-) bazı buglar oluyordu ama oyunu öldürmeyen(örneğin: Bir yere sıkışıp hareket edemiyordunuz çıkıp girince düzeliyordu), hızlı geçiş özelliği vardı ama her şehirde 1 tane olsa daha iyi olurdu.

5-) oyun şu yönden hayal kırıklığına uğrattı beni hikayesi pek uzun değildi oyun çıkmadan önce fragmanarlarda oyun gözüme çok büyük geldi ama ne fayda.

Bir de 500 saatlik oynanış var diyorlardı.

Oyunda 330 saatlik içerik yok siz ne yaptınız o kadar

7-8 kere bitirdim oyunu ayrıca o kadar bitirme süresinde her seferinde 20 tane yan görev yaptım yeni etkinlikler geldi DLC paketi var "Bloody Tyise"'ı aldım başka haritada yeni görevler veriyor ıvır zıvırı katarsak o saat normal

Bir de 500 saatlik oynanış var diyorlardı.

Speedrun yaptım 30 saate ana hikaye bitti aslında uzun değil ama dünyaya dalarsanız 50-60 saat ortalama

1- Paraşüt sorunu ben yaşamadım.
2- gerçekten açık dünyası çok iyi bir oyun ama hikaye olarak dolduramamışlar.
3- Farklı son kombinasyonlarına bakmadım. Genel olarak hikayeyi beğenmedim.
5- Oyunun kısa sürmesinin hayal kırıklığı yaratmasının sebebi oyunun yalanlar üzerine çıkmasıydı. RPG yaşayan bir dünya seçimlerin ciddi sonuçları olduğu. 2'li gurupların kaderine karar verme gibi ciddi beklentiye soktular insanları.
  • Şu an uzun süren oyunların geneline bakarsak "hayatta kalma" unsurları sayesinde oluyor. Loot yapmak, gelişmek falan ama bu oyunda ölmek ve zorlanma hissi yaşamadım.
  • RPG ögeleri hikaye çeşitliliği yok. Yaratılan evrende kişisel hikayemiz dışında olay yok. İşte yan görev kalitesi; "yemeğim şurada kaldı benim için gidip getir" diyor.

Her şey güzelde keşke spoiler işaretleseydin.

Hocam kusura bakmayın onu yapmasını bilmiyorum 😞

1- Paraşüt sorunu ben yaşamadım.
2- gerçekten açık dünyası çok iyi bir oyun ama hikaye olarak dolduramamışlar.
3- Farklı son kombinasyonlarına bakmadım. Genel olarak hikayeyi beğenmedim.
5- Oyunun kısa sürmesinin hayal kırıklığı yaratmasının sebebi oyunun yalanlar üzerine çıkmasıydı. RPG yaşayan bir dünya seçimlerin ciddi sonuçları olduğu. 2'li gurupların kaderine karar verme gibi ciddi beklentiye soktular insanları.
  • Şu an uzun süren oyunların geneline bakarsak "hayatta kalma" unsurları sayesinde oluyor. Loot yapmak, gelişmek falan ama bu oyunda ölmek ve zorlanma hissi yaşamadım.
  • RPG ögeleri hikaye çeşitliliği yok. Yaratılan evrende kişisel hikayemiz dışında olay yok. İşte yan görev kalitesi; "yemeğim şurada kaldı benim için gidip getir" diyor.

Bazı yan görevler sarıyor bazıları da " oğlum şurada kayboldu onu çağırmaya ikna et gibi verdiğimiz parayı değerlendirmeye çalışıyorlar ama haklısınız" Paraşüt konusunda geliştiricinin kendisiyle konuştum ilgilenecekler

Geri
Yukarı