Dying Light bazı yerlerde 60 FPS olmasına rağmen takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Coldy

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Aslında başlıkta kısaca özetledim ama açmak gerekirse, Dying Light ya da başka oyunları oynarken ses dahil oyunda bir takılma oluyor sesler şerit halinde gidiyor saniye saniye. Yani bir aydır bu sorun var gerçekten sıkıldım internetten araştırdım frekanslara bakım demişsiniz fotoğraflarını aşağıda sundum. GPU usage 100 iken bir anda 14'e falan inmiş yani çok garibime gitti. Fotoğraflarda aradaki boşluk sorunumu aramamla geçti ondan sonra görürsünüz zaten bir aşağıya bir yukarıya oynamış.

Screenshot_3.png

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

NOT: Oyunum orijinal, oyun ile ilgili bir sıkıntı söz konusu değil. Arkada oyun oynarken Spotify açıksa bahsettiğim gibi seslerin şerit şerit gelmesi şarkıda da oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz overclock yapılmış ise frekansları normale çevirin, XMP kullanıyorsanız ayarı devre dışı bırakın ve öyle deneyin.
İşlemcimi BİOS ayarlarından 3.3 Ghz'e sabitlemişim onu otomatiğe getirdim ve XMP açıkmış onu da devre dışı bıraktım fakat hiçbir şey değişmedi. :/ Ekran kartı ile ilgili bir sorun olabilir mi ? @Recep Baltaş

Öncelikle sistem özelliklerinizi yazarmısınız ?
Sistemim: Ekran Kartı = GTX 1050 Tİ Dual Fan 4 GB OC Edition
İşlemci = i5 7400 3.00 GHz Turbo ile 3.30 GHz
Anakart: MSI B250M PRO-VH
Harddisk = Hatırlamıyorum ama 1 TB 7200 RPM
RAM: 8 GB 2400MHz
PSU: Yanlış hatırlamıyor isem 500W ya da 600W idi.
Yardımcı olacak yok mu ?
Sorun hala devam ediyor lütfen @Recep Baltaş
@Mehmet Ali Bektaş ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı