İnceleme Dying Light

Godlixy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i5-6600 | Sapphire Pulse RX 590
Öncelikle merhaba, en sevdiğim oyunlardan birisi olan Dying Light'ın incelemesini yapmak istedim. Evet oyun biraz eski fakat bence hala oynanabilir harika bir oyun. Oyunda iyisiyle kötüsüyle 132 saat geçirdim. Ben oynarken eğlendim oynamanızı tavsiye ederim.

1683478217920.png

Hikaye
Gizli bir DAÖ ( doğal afet örgütü ) ajanı olan Kyle Crane, Kadir Süleyman'dan çalınan bir dosyayı almak için Harran'a gönderiliyor.

Grafikler
Grafikler bence çıkış yılına göre çok güzel. Hala da oynanabilir derecede.

Karakterler
Bence karakterler gayet güzel. Başta Crane olmak üzere süleyman, Rahim, Tolga ve Fatin kardeşleri çok beğenmiştim. Mimikleri daha iyi yapılabilirdi, fakat oynanışı pek etkilemiyor bence duyguları ortalama bir şekilde yansıtabiliyor.

Yakın Dövüş ve Ateşli Silahlar
Ben yakın dövüş silahlarını çok beğendim. DLC'lerle birlikte harika silahlar geliyor ki zaten oyun Epic Games'te ücretsiz verildi. Genel olarak tek elli silahları(katana, sopa) daha çok sevdim. Ateşli silahlara gelecek olursak bence yeterli fakat daha iyi olabilirmiş. Pek fazla da ateşli silah çeşitliliği yok.

Harita ve Bölüm Tasarımı
Haritası 2. oyun kadar olmasa da yeterli diye düşünüyorum. Bölüm tasarımına gelirsek oyun başında çok sıkıcı. İlerledikçe oyun açılıyor ve akıyor oyun.

Yan Görevler
Yan görevler çok sıkıcıydı bence. Sürekli kendini tekrar ediyor. Yine de iyi yan görevler var mı var.

Parkur
Oyunda parkur yapabiliyorsunuz ve bence çok eğlenceli.

Yetenek ağacı
Oyunda yeteneklerimiz güç, çeviklik, afetzede ve efsane olmak üzere 4'e ayrılıyor.

untitled-1_4v9b.1280.jpg

Güç: Zombilere, düşmanlara hasar verdikçe güç puanları kazanıyoruz ve bunlarla yeni yetenekler açıyoruz. En fazla 25 seviyeye ulaşılabiliyor.
Çeviklik: Parkur yaptıkca çeviklik puanları kazanıyoruz. Maksimum seviye 25.
Afetzede: Ana görev ve yan görev yaptıkca afetzede puanları kazanıyoruz. Maksimum seviye 25.
Efsane: Herhangi bir yetenek ağacını 25 seviye yaptıktan sonra açılıyor. Görev yaptıkca puan kazanıyoruz. En fazla 250 seviyeye ulaşabiliyoruz.

Eksileri
- Yan görevlerle daha fazla uğraşılabilirdi. Sürekli kendini tekrar ediyor. Ağa'nın mekanını bas, karantina bölgesini keşfet gibi.
- Oyun başı çok sıktı beni, köle gibisiniz kuledeki herkes size git elektrik direğine bak, git trafo aç, git şuna şunu ver gibi görevler veriyor.
- Parkurlar daha fazla olabilirdi. 132 saat oynayıp parkur seviyemi 25 yapamadım o derece çok zor.

Bence çok güzel oyun kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim. Good Night, Good Luck.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, en sevdiğim oyunlardan birisi olan Dying Light'ın incelemesini yapmak istedim. Evet oyun biraz eski fakat bence hala oynanabilir harika bir oyun. Oyunda iyisiyle kötüsüyle 132 saat geçirdim. Ben oynarken eğlendim oynamanızı tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 1770398

Hikaye
Gizli bir DAÖ ( doğal afet örgütü ) ajanı olan Kyle Crane, Kadir Süleyman'dan çalınan bir dosyayı almak için Harran'a gönderiliyor.

Grafikler

Karakterler
Bence karakterler gayet güzel. Başta Crane olmak üzere süleyman, Rahim, Tolga ve Fatin kardeşleri çok beğenmiştim. Mimikleri daha iyi yapılabilirdi, fakat oynanışı pek etkilemiyor bence duyguları ortalama bir şekilde yansıtabiliyor.

Ben yakın dövüş silahlarını çok beğendim. DLC'lerle birlikte harika silahlar geliyor ki zaten oyun Epic Games'te ücretsiz verildi. Genel olarak tek elli silahları(katana, sopa) daha çok sevdim. Ateşli silahlara gelecek olursak bence yeterli fakat daha iyi olabilirmiş. Pek fazla da ateşli silah çeşitliliği yok.

Harita ve Bölüm Tasarımı
Haritası 2. oyun kadar olmasa da yeterli diye düşünüyorum. Bölüm tasarımına gelirsek oyun başında çok sıkıcı. İlerledikçe oyun açılıyor ve akıyor oyun.

Yan Görevler
Yan görevler çok sıkıcıydı bence. Sürekli kendini tekrar ediyor. Yine de iyi yan görevler var mı var.

Parkur

Yetenek ağacı
Oyunda yeteneklerimiz güç, çeviklik, afetzede ve efsane olmak üzere 4'e ayrılıyor.

Eki Görüntüle 1770475

Güç:zombilere, düşmanlara hasar verdikçe güç puanları kazanıyoruz ve bunlarla yeni yetenekler açıyoruz. En fazla 25 seviyeye ulaşılabiliyor.
Çeviklik:parkur yaptıkca çeviklik puanları kazanıyoruz. Maksimum seviye 25.
Afetzede:ana görev ve yan görev yaptıkca afetzede puanları kazanıyoruz. Maksimum seviye 25.
Efsane:herhangi bir yetenek ağacını 25 seviye yaptıktan sonra açılıyor. Görev yaptıkca puan kazanıyoruz. En fazla 250 seviyeye ulaşabiliyoruz.

Eksileri
- Yan görevlerle daha fazla uğraşılabilirdi. Sürekli kendini tekrar ediyor. Ağa'nın mekanını bas, karantina bölgesini keşfet gibi.
- Oyun başı çok sıktı beni, köle gibisiniz kuledeki herkes size git elektrik direğine bak, git trafo aç, git şuna şunu ver gibi görevler veriyor.
- Parkurlar daha fazla olabilirdi. 132 saat oynayıp parkur seviyemi 25 yapamadım o derece çok zor.

Bence çok güzel oyun kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim.Good Night, Good Luck.

Hocam sakın Far Cry oynamayın. İllallah edersiniz.

Elinize sağlık.

Dying Light karşı bir önyargım var. Oynamak istiyorum ama içimden de gelmiyor. Bu incelemeden sonra bir bakayım artık. Teşekkürler.

Oynamayı düşünüyordum aslında. Neden ki hocam çok mu kötü?
Far Cry ilk saatlerde güzel olur, sonra tüm görevler tekrara düşer. Kötü adamı oyun boyunca 30 dakika görmezsiniz. Bayar.

Dying Light karşı bir ön yargım var. Oynamak istiyorum ama içimden de gelmiyor. Bu incelemeden sonra bir bakayım artık. Teşekkürler.

Hocam ben bilgisayarım kötüyken 20-30 FPS oynamıştım. Ona rağmen çok zevk almıştım bence bir bakın. Şu an da 2. oyunu oynuyorum çok güzel gidiyor ona da bakın bence.

Far Cry ilk saatlerde güzel olur, sonra tüm görevler tekrara düşer. Kötü adamı oyun boyunca 30 dakika görmezsiniz. Bayar.

Yan görevler mi tekrar ediyor hocam yoksa ana görevler mi? Ana görevler tekrar ediyorsa sıkıntı.

Oynamayı düşünüyordum aslında. Neden ki hocam çok mu kötü?

Hocam Far Cry sürekli tekrar eden outpost/getir-götür gibi tonla göreve sahip çünkü.

Eki Görüntüle 1770395

Hikaye

Grafikler

Karakterler

Harita ve Bölüm Tasarımı

Yan Görevler

Parkur

Yetenek ağacı

Eki Görüntüle 1770475

Güç: Zombilere, düşmanlara hasar verdikçe güç puanları kazanıyoruz ve bunlarla yeni yetenekler açıyoruz. En fazla 25 seviyeye ulaşılabiliyor.
Çeviklik: Parkur yaptıkca çeviklik puanları kazanıyoruz. Maksimum seviye 25.
Afetzede: Ana görev ve yan görev yaptıkca afetzede puanları kazanıyoruz. Maksimum seviye 25.
Efsane: Herhangi bir yetenek ağacını 25 seviye yaptıktan sonra açılıyor. Görev yaptıkca puan kazanıyoruz. En fazla 250 seviyeye ulaşabiliyoruz.

Eksileri

Bence çok güzel oyun kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim. Good Night, Good Luck.
Çok iyi anlatmışsınız gerçekten. Kaç kere arkadaşlarımla başladım sadece 1 kere bitirdim araya farklı olaylar girdiği için. Çok farklı bir havası var benim de en sevdiğim oyunlarda ilk 3'e girer. Hikayeyi bitirmeme rağmen hiç efsane ağacını açamadım. The following'i de oynamadım daha. Anlatınca daha gidecek çok yol varmış.

Hocam ben bilgisayarım kötüyken 20-30 FPS oynamıştım. Ona rağmen çok zevk almıştım bence bir bakın. Şu an da 2. oyunu oynuyorum çok güzel gidiyor ona da bakın bence.

Yan görevler mi tekrar ediyor hocam yoksa ana görevler mi? Ana görevler tekrar ediyorsa sıkıntı.
Ana görevler başlarda tekrar ediyor oraya buraya gidiyorsun ama sonra açılıyor ve harika oluyor.

Çok iyi anlatmışsınız gerçekten. Kaç kere arkadaşlarımla başladım sadece 1 kere bitirdim araya farklı olaylar girdiği için. Çok farklı bir havası var benim de en sevdiğim oyunlarda ilk 3'e girer. Hikayeyi bitirmeme rağmen hiç efsane ağacını açamadım. The Following'i de oynamadım daha. Anlatınca daha gidecek çok yol varmış.

Sağ olun hocam. The Following'i de bitirmiştim. İncelemeye eklemeyi unutmuşum. Following'de ayrı bir güzel araba sürmesi falan çok zevkli bence. Başlarda yol tutuşları kötü olsa da geliştirince güzel oluyor araba sürmekte. Hikayesi de ortalamaydı tavsiye ederim.

@Danotella hocam yıllar önce tek oynayınca korkmuştum (12-13 yaşımda falan). Oynayabilirseniz arkadaşlarınızla falan oynayın sarmama ihtimali yok.
@Godlixy
Far Cry 5 bitirdim ve sıkmadı. FC6'yı da yarısına kadar oynadım herhalde ama geforce now bittiği için bitiremedim. Eğer yapabilirseniz siz de arkadaşınızla oynayabilirsiniz. Farklı yetenekler var 6. Oyunda iki kişi kombolayınca çok iyi oluyor.

Sağ olun hocam. The Following'i de bitirmiştim. İncelemeye eklemeyi unutmuşum. Following'de ayrı bir güzel araba sürmesi falan çok zevkli bence. Başlarda yol tutuşları kötü olsa da geliştirince güzel oluyor araba sürmekte. Hikayesi de ortalamaydı tavsiye ederim.
Dediğim gibi geforce now bittiği için oynayamıyorun yoksa 2. Oyunu da bitirecektim. Ama GFN alınca kesin oynarım artık.

Ben bu oyunun The Following ile beraber profesörü olmuştum. Her ince detayını, noktasını, biliyordum. Nightmarede sıfırdan başlayarak %100 falan yapmıştım. Bugüne kadar oynadığım en iyi oyunlardandı. Uzun süredir oynamıyorum, yıllandırıyorum :) İyice özleyince yine oynayacam :D

Yeni konular

Geri
Yukarı