Çözüldü Dying Light'ta 1650 Ti kullanımı nasıl artırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrainN

Decapat
Daha fazla  
İnternette biraz araştırma yaptım bunun sonucunda Dying Light oyununun optimizasyonun berbat olduğunu anladım. Dying Light laptoptaki ekran kartına (1650 Ti vs.) uyumlu değil. Ekran kartını %40-%30'larda kullanıyor. Sadece bir kişi çözüm bulmuş, oyuna girince görev yöneticisini açıp sürekli Alt Tab yaptırmak. 8-10 defa yapınca FPS artıyor çünkü ekran kartı kullanımı yükseliyor fakat bu biraz oynadıktan sonra yine eski haline dönüyor. Saçma sorular sormamak üzere... Her şey güncel ve şarja takılı, sadece ekran kartı kullanımını yükseltmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ayarları silmekle alakası yok. Görev yöneticisini açın arka planda Alt-Tab atın sürekli ne zaman orada %90 görürseniz o zaman oyun kasmayacaktır(50-60FPS arası) tek çözüm bu.
Grafikleri yükseltin?
Saçma sorular gelmemesi için şarja takılı bile yazdım ama gelmeye devam ediyor.
Oyun 1650 Ti'da stabil çalışmıyor. Grafiklerle alakası yok.

İnternette art arda Alt+Tab yapıldığında bir nebze de olsa düzeldiğini duymuştum, dener misin?
Ben de aynısını yazdım evet düzeliyor ama uzun vadeli değil yine biraz oynadıktan sonra düşüyor.
Bu laptoplarda Dying Light için genel bir problem.
Dediğin çözümü uygula. Alt Tab atıp atıp dur.
Sağ ol yine de.

Ayarları silmekle alakası yok. Görev yöneticisini açın arka planda Alt-Tab atın sürekli ne zaman orada %90 görürseniz o zaman oyun kasmayacaktır(50-60FPS arası) tek çözüm bu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı