Dyson hava temizleyici benzeri ürün tavsiyesi

Tyrist

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba, Dyson hava temizleyiciyi keşfettim. Serinlik ve nemlendirme özelliği olanı beğendik. Ama fiyatı 24.000₺ çok yüksek. Bildiğiniz serinletme ve nemlendirme özellikli daha hesaplı hava temizleme ürünü tavsiye eder misiniz?

1 yıldır XiaomiSmart Air Purifier 4 Lite kullanıyorum 2 tane var memnunum. Ozon kokusunu kirli kokudan ayırt edemiyor o biraz sinir bozucu, eğer ozon makinesi ile evinizi dezenfekte ediyorsanız o gıcık edebilir. Onun dışında sprey boya tarzı şeyler kullanırken cihazı kapatmazsanız sensöre boya dolup kalıyor temizlemesi işkence ve filtre ölüyor. O tarz şeylere dikkat etmeniz lazım. Duman yemek kokusu vb. anında filtreliyor. İnce tozu içine dolduruyor ayda 1 süpürgeye çektiriyorum. 1 torba toz çıkıyor.

Mümkünse 10.000₺’yi geçmesin

Bir de odayı klima görevi görüp serinletiyor mu bu cihazlar? Bilginiz var mı?
Klima görevi gören sadece dysonunki var diğerleri klasik filtre fan hava kalitesi ölçüm nemölçer vb. den ibaret. Bazı markaların hava nemlendiricili versiyonları var su koyulan.

1 yıldır XiaomiSmart Air Purifier 4 Lite kullanıyorum 2 tane var memnunum. Ozon kokusunu kirli kokudan ayırt edemiyor o biraz sinir bozucu, eğer ozon makinesi ile evinizi dezenfekte ediyorsanız o gıcık edebilir. Onun dışında sprey boya tarzı şeyler kullanırken cihazı kapatmazsanız sensöre boya dolup kalıyor temizlemesi işkence ve filtre ölüyor. O tarz şeylere dikkat etmeniz lazım. Duman yemek kokusu vb. anında filtreliyor. İnce tozu içine dolduruyor ayda 1 süpürgeye çektiriyorum. 1 torba toz çıkıyor.

Klima görevi gören sadece dysonunki var diğerleri klasik filtre fan hava kalitesi ölçüm nemölçer vb. den ibaret. Bazı markaların hava nemlendiricili versiyonları var su koyulan.
XiaomiSmart Air Purifier 4 Lite modelinde serinletme ve nemlendirme özelliği bulamadım. Havayı nasıl üflüyor? Oda ile aynı sıcaklıkta mı?
Dyson alırsak eğer odayı soğutma özelliği var doğru mudur?

XiaomiSmart Air Purifier 4 Lite modelinde serinletme ve nemlendirme özelliği bulamadım. Havayı nasıl üflüyor? Oda ile aynı sıcaklıkta mı?
Dyson alırsak eğer odayı soğutma özelliği var doğru mudur?
Soğutma özellikli Dyson alırsan var onun birçok türü var ısıtıcılı vb. Xiaomininkinde nemlendirme vb. yok odadaki havayı filtreden geçirip veriyor. İçinde büyük bir fan var fanın altında filtre var. Bu fanı basit bir esp modülü üzerine oluşturulmuş lazer sensörlerden oluşan bir kart yönetiyor. Aynı zamanda wifi aracılığıyla mi Home uygulamasına gönderiyor verileri. Manuel mod Otomatik Mod ve Uyku modu var. Uyku modunda hiç çalışmıyor gibi sessiz ama fan dönmeye hava sirkülasyonu sağlamaya devam ediyor. En basit tabirle hava kalite sensörü tarafından otomatik yönetilen bir vantilatör gibi düşün. Tek farkı amacı yellemek değil havayı filtreden geçirmek.

Dyson içinde vantilatör gibi diyenler vardı. Sadece üflüyo ama klima gibi soğutma yapmıyor diye. Eğer odayı soğutacaksa onu tercih ederiz.

Dyson Purifier Humidify+Cool Formaldehyde™ Bu model nem + serinlik modeli. Kastettiğiniz serinletici model bu mu? Yoksa yeni çıkan serilerde daha gelişmişi mi var?

Dyson ürünün linki

Dyson içinde vantilatör gibi diyenler vardı. Sadece üflüyo ama klima gibi soğutma yapmıyor diye. Eğer odayı soğutacaksa onu tercih ederiz.

Dyson Purifier Humidify+Cool Formaldehyde™ Bu model nem + serinlik modeli. Kastettiğiniz serinletici model bu mu? Yoksa yeni çıkan serilerde daha gelişmişi mi var?

Dyson ürünün linki
Evet serinleten versiyon bu. Nemlendirmeyi iyonizer ile yapıyor ısıtarak yapmıyor. Havayı soğutmuyor nem vererek hızlı bir şekilde üflüyor. Klima gibi bir etki beklemeyin.

Geri
Yukarı