Dyson V8 Max modda batarya sorunu

Makaleler
110
2 yıldır kullanıyorum süpürgeyi. Kendi adaptörü dışında bir adaptör kullanmadım. Ancak son haftalarda Max moduna alınca, batarya olması gerekenden daha hızlı bitiyor. Bİr fikri olan var mı?

Ayrıca garantileri 5 senelik sanırım. Daha önce Dyson ile garanti deneyimi yaşamış olan var mı?

@Salih METİN normal modda uzun süre kullanılabiliyor ama Max modunda çok kısa sürede makine kapanıyor. Batarya ile alakalı mı sorun var emin değilim ancak servise vermeden direkt bataryayı değiştirtmek de mantıklı değil, zira ucuz değil bataryalar.

Yarın servis ile konuşacağım. Belki başka bir sorun vardır. Eğer batarya ile alakalı bir sorun varsa mecbur değişecek sanırım.

Kardeşim astım olduğu için almıştık. Dyson V11 kullanıyorduk. Batarya'da bir sıkıntı olduğunu düşünüp garantiye vermiştik. Aradan 10-15 gün sonra geri teslim ettiler. 1 TL ücret bile almadılar.

@326001 Dyson servisi hakkında genel anlamda olumlu yorumlar var. Bende de toz alerjisi olduğu ve evcil hayvan baktığımız için aktif olarak kullanılıyor süpürge.

Malum, çoğu firma iş bataryaya gelince garanti dışı diyebiliyor. Hem haklı hem haksız bir durum.

@326001 Dyson servisi hakkında genel anlamda olumlu yorumlar var. Bende de toz alerjisi olduğu ve evcil hayvan baktığımız için aktif olarak kullanılıyor süpürge.

Malum, çoğu firma iş bataryaya gelince garanti dışı diyebiliyor. Hem haklı hem haksız bir durum.
Hocam, bizde bir ara en fazla 1-2 dakika süpürüyordu. Dyson servisine verince, çok iyi bir şekilde ilgilendiler. Garanti dışına gireceğini düşünmüyorum. Biz en ufak bir ücret bile ödemedik.

Bu Dyson'un elektrikli süpürgeleri çok iyidir. Böyle bir sorun ile karşılaşmanıza şaşırdım.

Motor yapısını pek bilmem, ama kondansatörlerden dolayı olabilir. Kesin bilgi değil, ama bildiğim tek şey bu hocam.

Bu Dyson'un elektrikli süpürgeleri çok iyidir. Böyle bir sorun ile karşılaşmanıza şaşırdım.

Şahsen batarya ile alakalıysa sorun, markası ne olursa olsun kaçış olmuyor. Ancak garanti süreçleri hakkındaki yorumlar olum yönde. Hallolur büyük ihtimalle.

Güncelleme:

Dyson Destek ile WhatsApp üzerinden iletişime geçtim. Kendileri UPS ile aldırmayı ya da yetkili servise bırakmamı tercih ettiler. Yakın olduğu ve kargoya göre çok daha kısa sürede tamamlanacağı için, elden teslim edeceğim. Bir de süpürgeyi koyacak kutuyla da uğraşmaya gerek yok, tamire giderken kargoda kırılmasın.

Elden teslim edersem birkaç gün içinde çözüleceğini söylediler. Bakalım, sorun eğer pildeyse değişim yapacaklar mı?

Güncelleme:

Hocam, direkt bataryayı değiştirmeye verin. Her bataryalı cihazın sorunu olduğu gibi, belli bir süreden sonra verimlilik düşüyor.

Cuma günü servise verdim, bugün teslim aldım. Bataryası ücretsiz değiştirilmiş. Birkaç sorun daha vardı, mesela motorlu başlıkları tam çalışmıyordu. Onlar da batarya ile alakalıymış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı