E-240 Sisteme İşletim Sistemi Önerisi

hypxness

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, evde kullanmadığımız bir laptop var, çok eski bir laptop ve bu laptopu anneme vereceğim kullanması için. (Kaçırdığı TV programlarını izleyecek). Bunun için hangi işletim sistemini önerirsiniz? Laptopun özellikleri;
Ekran Kartı: HD 6310
İşlemci: E-240
RAM: 3GB

Merhabalar, evde kullanmadığımız bir laptop var, çok eski bir laptop ve bu laptopu anneme vereceğim kullanması için. (kaçırdığı TV programlarını izleyecek). Bunun için hangi işletim sistemini önerirsiniz? Laptopun özellikleri;
Ekran kartı: HD 6310.
RAM: 3GB.

Windows 7 veya Windows XP.

Merhabalar, evde kullanmadığımız bir laptop var, çok eski bir laptop ve bu laptopu anneme vereceğim kullanması için. (Kaçırdığı TV programlarını izleyecek). Bunun için hangi işletim sistemini önerirsiniz? Laptopun özellikleri;
8.1 32bit

Benim aklımda da Linux var fakat yabancı olduğum bir işletim sistemi ve bir sürü dağıtımı olduğu için aklım karışıyor açıkçası, daha önce Windows 8.1 vardı kasıyordu biraz hatırladığım kadarıyla. Eski olduğu için ömrünü yitirmelik bir laptop bu sebeple kasma sorunları daha da fazla.

Benim aklımda da Linux var fakat yabancı olduğum bir işletim sistemi ve bir sürü dağıtımı olduğu için aklım karışıyor açıkçası, daha önce Windows 8.1 vardı kasıyordu biraz hatırladığım kadarıyla. Eski olduğu için ömrünü yitirmelik bir laptop bu sebeple kasma sorunları daha da fazla.

Benim arkadaşımda Win 10 32 Bit vardı 2 GB RAM ile kullanıyordu çok kasmıyor demişti.bence 8.1 kasmaz

Linux Lite, Xubuntu, Debian XFCE, Ubuntu Mate eğer anneniz sadece internette gezinmek için kullanacak ise Chrome OS da tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı