E-ATX Kasa Önerisi

Ege Hazar

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, toplayacağımız sistem için E-ATX tipinde olabildiğince sessiz bir kasa arıyorum. Bütçe çok dert değil, beklentiyi karşılasın yeter. Anakart MSI Prestige X570 Creation. Ölçüleri uyuyor ise E-ATX olmak zorunda değil.

Eğer öncelik sessizlik ise 120 mm fanlardan uzak durulmalı.Bu kasada olduğu gibi arkada 140,önde 200 mm fan olan gelişmiş bir kasa seçmeniz önemli.Tabi içine koyacağınız ekran kartı ve PSU da sessizlik üzerine kendini ispatlamış olursa sorun kalmaz.
Bu kasa sizce nasıl? Daha sade bir şeyler düşünüyoruz. @Feath
bu gösterdiğiniz kasa daha çok ağır sıvı soğutma sistemi kasacak ve 2 sistemi bir arada kuracak olanlar için tasarlanmış gereksiz para israfı olacak bir kasa sizin için...İhtiyacınız olan kasanın bu olduğunu düşünmüyorum.Rahat olmak,imkana sahip olmak güzel hoş ama hata yapmayı saçmalamayı gerektirmez :D .

Hem Mid tower hemde E-ATX destekli kasa arıyorsanız, Sharkoon Pure Steel'e bakın derim, bende E-ATX anakart kullandığımdan full tower kasada istemediğim için tercih etmiştim Pure Steel'i.

@melik taşdemir kullandığım sıvı soğutma H150i bulabildiğim en sessiz model. Bu kasa hakkında ne düşünüyorsunuz? 200mm fan takacağım içine.
Tabi herşeyi sadece amacına yönelik kullanmak zorunda değiliz,çok daha üstün özellikli bir şeyi daha basit amaçlarla kullanmak mümkün ama hani gereksiz masraf ve mantıksız olabilir diye o önceki kasayı önermemiştim bu kasada yine çıkış amacı olarak size hitap etmiyor olsa gerek.Siz oyun oynamayı seven bir oyuncusunuz sadece sanırsam ama bu kasa da server bilgisayarı olacak şekilde tasarlanmış bir kasa.Üst düzey özelliklere sahip olsada bence hala benim önerdiğim kasadan daha güzel imkanlar sunmuyor.Tasarım olarakta bakarsanız çok göze hitap etmeyen server olarak kurulup bir köşede bırakılacak şekilde sıradan bir dış görünüme sahip.Önemli olan işlevi mantığında.Evin içinde masada vs sürekli göze hitap edecek bir kullanıma uygun olan havalı hoş bir tasarım değil bu.Göze hitap eden bir yanı hiç yok 3bin tl için...Çok para harcamak zorunda değilsiniz.1000 tl üzeri birçok kasa sizi fazlasıyla mutlu edecektir.Çok uçuş şeyler aramaya gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı