e-Devlet öğrenci belgesi nasıl aktifleştirilir?

buse9

Centipat
2 senelik bölüm bitirdim fakat bu sene alttan derslerimi almak için kaydımı yenilettim. Okulun sitesinde aktif öğrenci olarak gözükmeme rağmen e-Devlet'te hala pasif öğrenci olarak gözüküyorum. Hocalarla da görüştüm bir şey bilmiyorlar. Ayrıca öğrenci devam durumundan da ders ekleyemiyorum kaydımın kesinleşmesine rağmen. Nasıl aktifleştirebilirim öğrenci belgesini? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• gru.png
    gru.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 106
  • grü1.png
    grü1.png
    14 KB · Görüntüleme: 91
Öğrenciliğinizin aktive edilmesi için en azından bir derse kayıt yaptırmış olmanız gerekiyor. Yükseokulunuzun öğrenci işleri ya da üniversitenizin merkezi otomasyon birimi ile görüşürseniz sorununuzun hallolacağını düşünüyorum.

Öğrenciliğinizin aktive edilmesi için en azından bir derse kayıt yaptırmış olmanız gerekiyor. Yükseokulunuzun öğrenci işleri ya da üniversitenizin merkezi otomasyon birimi ile görüşürseniz sorununuzun hallolacağını düşünüyorum.

Yaptırdım zaten aktif gözüküyorum ama e-Devlet'te pasif gözüküyor.

O zaman o da değişir bir süre sonra. E-Devlet'e bilgiler okullar tarafından gönderiliyor ve her gün güncellenmiyor. Dikkat ederseniz E-Devlet'ten alınan öğrenci belgelerinin el altında x kurumun y tarihinde gönderdiği bilgilerle derlenmiştir gibi bir ibare vardır. O tarih değiştiğinde büyük ihtimalle aktif olarak gözükeceksiniz. Ha şunu da söyleyeyim. E-Devlet'te pasif öğrenci olarak gözükseniz dahi üniversitenizin otomasyon sisteminde aktif olarak gözüktüğünüz için herhangi bir sorun yaşamazsınız. E-Devlet üzerinden alınan öğrenci belgelerinin herhangi bir bağlayıcılığı yok. Aslolan kurumdan aldığınız/alacağınız belgedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı