e-Devlet olmadan IMEI kaydı nasıl yapılır?

mustafa6163

Centipat
Daha fazla  
Selam dostlar. Dayım Almanya'dan telefon gönderecek bana pasaportuna işletip. Fakat Türkiye vatandaşı değil. Alman vatandaşı.
Normalde IMEI kaydının e-Devlet üzerinden girilerek yapıldıgını biliyorum. Dayımın e-Devlet'i olmaması burada ki sorun. Telefonu kendisi değil, arkadaşı ile gönderecek Türkiye'ye, yani bana.
e-Devlet'siz kayıt mümkün mü?
Konu hakkında bilgisi olan dostlarım beni aydınlatırsa sevinirim.
Teşekkürler...

E-devlet'e kendin girip telefondaki IMEI'yi kayit ettirebilirsin, amcanin ettirmesine gerek yok. Diger turlu IMEI atma olaylari var, arastirabilirsin... E-devlet harici bir yerden IMEI kayit etmeyi denememelisin, sirf bu yuzden SIM kartim gitti kac gundur ugrasiyorum belki de telefon hasat oldu. Keske parasiyla IMEI kayit ettirseymisim diyordum.

Yurt dışından telefon getirirken pasaporta kayıt ettirdikten sonra pasaportuna kim ettirirse onun adına hat olması gerekiyormuş. Ben öyle biliyorum

e-Devlet'e kendin girip telefondaki IMEI'yi kayit ettirebilirsin, amcanin ettirmesine gerek yok. Diger turlu IMEI atma olaylari var, arastirabilirsin...

Hocam benım bildigim kendi üzerime kayıt etmek için yurt dışına 1 sene içerisinde çıkmak gerekiyormuş. Ben yurt dışına henüz çıkmadım. Öyle bir olay yok mu? Ben mi yanlış biliyorum?

Yurt dışından telefon getirirken pasaporta kayıt ettirdikten sonra pasaportuna kim ettirirse onun adına hat olması gerekiyormuş. Ben öyle biliyorum

Hocam telefonu yılbaşından önce açtırmak istiyorum, kilit nokta o benim için. Zamdan etkilenmemek adına. Yazın zaten gelecek dayım, geldiğinde hat alacağız.

e-Devlet'siz kayıt mümkün değil çünkü telefonu devlete tanıtıyorsun, kullandığın hat kimin adına kayıtlıysa o kişinin pasaportu olması gerekiyor o pasaportla kayıt yaptırman gerekiyor.
Kendi e-devlet hesabıma
kayıt edemem değil mi ? Yurt dışına çıkmadım 1 sene
içerisinde .

Son düzenleme:
Selam dostlar. Dayım Almanya'dan telefon gönderecek bana pasaportuna işletip. Fakat Türkiye vatandaşı değil. Alman vatandaşı.
Normalde IMEI kaydının e-Devlet üzerinden girilerek yapıldıgını biliyorum. Dayımın e-Devlet'i olmaması burada ki sorun. Telefonu kendisi değil, arkadaşı ile gönderecek Türkiye'ye, yani bana.
e-Devlet'siz kayıt mümkün mü?
Konu hakkında bilgisi olan dostlarım beni aydınlatırsa sevinirim.
Teşekkürler...
Kanka yapabildinmi benim dayimda getirecek suan seninle ayni durumdayim

Geri
Yukarı