Yurt dışı telefon IMEI kaydı nasıl yapılır?

dogckr

Decapat
Daha fazla  
iPhone X 64 GB var elimde, kaydettirmek istedim IMEI ama e-Devlet'ten hakkını sordurduğumda attığım görseldekiler çıktı yakında. Yapan biri yardım edebilir mi?

Kendi kimliğimizle çıkabileceğimiz ülkeler var çıkıp ne kadar kalmamız gerekiyor. Kendi kimliğime kayıt ettirebilirsem hattımı devretmem de gerekmiyor yapan varsa bana yardım edebilir mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    228,3 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Gürcistan ve KKTC gibi kimlikle girilen ülkelere git-gel yaparak kayıt edebilirsin lakin 2020 yılında yaptığın 8 Plus kaydından dolayı yeni hakkın 1 Ocak 2023'de olacak. Yani şuan git gel yapsan bile hakkın olmadığı için zamsız fiyattan kaydedemezsin. Her 3 yılda 1 tane kayıt hakkı oluyor.

Gürcistan ve KKTC gibi kimlikle girilen ülkelere git-gel yaparak kayıt edebilirsin lakin sanırım önceden kayıt yaptığın için hakkın 1 Ocak 2023'de olacak. Yani şuan git gel yapsan bile hakkın olmadığı için kaydedemezsin. Her 3 yılda 1 tane kayıt hakkı oluyor.
ben kayıt yapmadım daha önce başkasının üzerine yapacaktım e devlet benim değil .teşekkürler

ben kayıt yapmadım daha önce başkasının üzerine yapacaktım e devlet benim değil .teşekkürler
Daha önceden kayıt yapmadıysan problem yok o zaman. Yılbaşından önce git gel yaparsan kaydedebilirsin sorunsuz. Örneğin Batum'a gittin diyelim, sınır kapısını geçip 5dk kalıp dönsen bile kayıt hakkın oluşacaktır. Kalma süresi vs yok yani.

Konuyu güncelliyorum 12 Aralıkta Samsun'dan bilet alıp hopa ya gittim saat 03:00 gibi hopa otogarında indim gece olduğu için sınıra gidemedim. Sabahı beklemem lazımdı ya da taksi bulmam gerekti taksi gidişe 200 gelişe 200 TL istedi bende yakındaki öğretmen evine gittim orada bir gecelik 150 TL kaldım. Sabah saat 7 gibi kalktım kahvaltı yaptım sonra hopa otogarının ilerisinde sarp sınırına direk giden dolmuşa binip sınıra gittim dolmuşta birine sohbet ettik sen beni takip et dedi ve sınırdan harç pulu 150 TL ödedim ve girdim. Orada beklememe gerek yoktu bende hemen TR giriş yaptım girerken doldurduğum kağıt ile o önemli e-Devlet'te kayıt ederken tarihi yazıyoruz. Sonra aynı dolmuşla otogara geldim bilet aldım beklerken e-Devlet'e girip hemen IMEI mi kayıt ettim çok basit hesabımda 2700 TL vardı zaten hemen oldu.

Dosya Ekleri

• Adsız .png
    Adsız .png
    36,2 KB · Görüntüleme: 56

Geri
Yukarı