E-Devlet Üzerinden Üniversite Kayıt

@Harry Potter Ankara Üniversitesi'ne kayıt olurken ben dahil kardeş sayısını ve benim dışımda okuyan kardeş sayısını sordular.
Ben az once kendim için 1 yazmıştım sıkıntı olur mu veya düzeltilebilinir mu ?
@Harry Potter Sizin kardeş sayınız. Kardeşlerinizde okuyan olmadığını söylemişsiniz, 0 yazın.
Tamam duzeltim orayı şey sorucam bende hazırlık filan okumakla ilgili birşey sormuyor yazdır kısmına gelince orası çıkıyor ama boş sıkıntı olur mu ?

Son düzenleme:
15 sene önce üniversiteye yazılırken Üsküdar'dan Avcılar'a gitmiştim. Saçma sapan öğrenci işleriyle güreşmenin tadı bambaşka. Hele o ders seçiminde 30 metre kare bile olmayan alana 150 kişi bizi yaz sıcağında tıkıştırmaları.. Ah öğrencilik yıllarım :D

Sanırsam gitmemiz gerekecek, ben kayıt bilgisi doldurmayı beklerken önüme barkodlu belge düştü. Neyse artık gideceğiz 😆

Sanırsam gitmemiz gerekecek, ben kayıt bilgisi doldurmayı beklerken önüme barkodlu belge düştü. Neyse artık gideceğiz 😆
Ben de herhangi bir kayıt belgesi doldurmadım. E-Devlet üzerinden kayıt işlemine girdim, iki kere "EVET" yazdım ve kayıt tamamlandı ibaresi çıktı. Ayrıca çeşitli bilgiler doldurmamız mı gerekiyordu ?

Ben de herhangi bir kayıt belgesi doldurmadım. E-Devlet üzerinden kayıt işlemine girdim, iki kere "EVET" yazdım ve kayıt tamamlandı ibaresi çıktı. Ayrıca çeşitli bilgiler doldurmamız mı gerekiyordu ?
Gördüğüm kadarıyla evet, genelde herkes çeşitli bilgiler doldurmuş ardından da üniversitelerinin otomasyon sistemlerine kaydını gerçekleştirmiş. Hazırlık ile alakalı bir şey doldurmadım, şu anda çoğu kişi hazırlığa hayır verdiği halde "evet"; hazırlığa evet verdiği halde "hayır" gözükmesinden şikayetçi. Belki de ön-lisans programı olmadığından dolayı böyle olmuş olabilir. Kaydı yaptırmış olmama rağmen yine de üniversiteye gidip öğrenci işlerinden belge-evrak işlemleri ve öğrenci otomasyonu için şifre istemem gerekiyormuş. Üniversiteden üniversiteye değişen bir durum da olabilir aynı şekilde bölümden bölüme...

Gördüğüm kadarıyla evet, genelde herkes çeşitli bilgiler doldurmuş ardından da üniversitelerinin otomasyon sistemlerine kaydını gerçekleştirmiş. Hazırlık ile alakalı bir şey doldurmadım, şu anda çoğu kişi hazırlığa hayır verdiği halde "evet"; hazırlığa evet verdiği halde "hayır" gözükmesinden şikayetçi. Belki de ön-lisans programı olmadığından dolayı böyle olmuş olabilir. Kaydı yaptırmış olmama rağmen yine de üniversiteye gidip öğrenci işlerinden belge-evrak işlemleri ve öğrenci otomasyonu için şifre istemem gerekiyormuş. Üniversiteden üniversiteye değişen bir durum da olabilir aynı şekilde bölümden bölüme...
Evet, anladığım kadarıyla üniversiteden üniversiteye değişiyor bu kayıt durumu. 26 yaşımda tekrar üniversiteye başladım daha kayıt olamıyoruz, nasıl bitireceğiz bakalım :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı