E: diskinde virüs görünüyor

Arut

Centipat
Daha fazla  
Benim çocukluğumdan kalma bir flash belleğim vardı. Okulda proje için bilgisayarıma taktım. Flash da virüs çıktı Defender uyarı verdi ama flash takılı olmadığındada aynı hatayı veriyor.
Virüsün kaynağı e: Diski diyor ve bildiğiniz üzere e: Diskleri PC donanımı dışında dışarıdan takılıp çıkartılan cihazlara gösteriliyor.
Şu anda PC Defender'dan virüsü kaldır seçeneği vb. yaptığımda ve tarama yaptığımda yine beliriyor ve yine e: Diskinde olduğunu belirtiyor.
Diğer antivirüs programlarında bu uyarıyı almıyorum.
Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim çocukluğumdan kalma bir flash belleğim vardı. Okulda proje için bilgisayarıma taktım. Flash da virüs çıktı Defender uyarı verdi ama flash takılı olmadığındada aynı hatayı veriyor.
Virüsün kaynağı e: Diski diyor ve bildiğiniz üzere e: Diskleri PC donanımı dışında dışarıdan takılıp çıkartılan cihazlara gösteriliyor.
Şu anda PC Defender'dan virüsü kaldır seçeneği vb. yaptığımda ve tarama yaptığımda yine beliriyor ve yine e: Diskinde olduğunu belirtiyor.

Bende okula flash bellek götürdüm ve eve getirip taktığımda içinde dosya vardı açtığımda herkesin bildiği musallat.exe bulaştı yani okuldaki akıllı tahtaların yarısı virüslü oluyor Flash'tan virüs bulaşmış olabilir.

Hangi virüs?

İnternette MEB'İN sitelerinde musallat exe silici diye bir uygulama var indir ve dene.
Hayır akıllı tahtadan bulaşmadı virüs zaten şuan pc de virüs yok
Flash çocukluktan kalma virüs ordan bulaştı flashı takma sebebim proje içindi
Ve sorun pc de takılı olmayan e: diskinde virüs var diyor ve uyarı gitmiyor hata gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı