E-fatura tek sayfa halinde gelmedi

MTBlu

Hectopat
Merhaba, bir ürünümün e-mailime gelen e-faturasını PDF olarak indirdim. Tek sayfa halinde gelmedi az bir kısmı ikinci sayfada kaldı bende tek sayfa olarak çıkarayım diye düzenlerken yanlışıkla başka bir şeylere bastım ve garip bir görüntü oldu sildim onu. Bu faturayı bozmuş olur mu yoksa tekrar mailimden indirirsem sorun çözülür mü?

Merhaba, bir ürünümün e-mailime gelen e-faturasını PDF olarak indirdim. Tek sayfa halinde gelmedi az bir kısmı ikinci sayfada kaldı bende tek sayfa olarak çıkarayım diye düzenlerken yanlışıkla başka bir şeylere bastım ve garip bir görüntü oldu sildim onu. Bu faturayı bozmuş olur mu yoksa tekrar mailimden indirirsem sorun çözülür mü?
E-faturalarla uğraşan biri olarak söyleyeyim, faturayı bozmuş olmazsın. O fatura işlenirken önce programa daha sonra Gelir İdaresi Başkanlığı sistemine doğru haliyle kaydediliyor. Sen sadece sana gönderilen kopyasında değişiklik yapmışsın. Tekrar aynı dosyayı indirerek yapmak istediğini yap yeterli.

E-faturalarla uğraşan biri olarak söyleyeyim, faturayı bozmuş olmazsın. O fatura işlenirken önce programa daha sonra Gelir İdaresi Başkanlığı sistemine doğru haliyle kaydediliyor. Sen sadece sana gönderilen kopyasında değişiklik yapmışsın. Tekrar aynı dosyayı indirerek yapmak istediğini yap yeterli.
Anladım teşekkür ederim. Biraz takıntılı biri olduğum için izninizle şu soruyu da sormak istiyorum rahatlamak için: Şimdi fark ettim pdf olarak indirdikten sonra Microsoft Word'de yazan cümlelerden birkaçını farklı renk ile vurgu yapmışım yani rengi falan değişmiş kaymış yazılar sonra sildim bunu tekrar mailimden indirdim aynı şekilde indi. İki üç kere tekrarladım yine aynı şekilde indi tekrar denedim bu sefer oldu normal indi. Yani sorun yok diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım teşekkür ederim. Biraz takıntılı biri olduğum için izninizle şu soruyu da sormak istiyorum rahatlamak için : Şimdi farkettim pdf olarak indirdikten sonra microsoft worldde yazan cümlelerden birkaçını farklı renk ile vurgu yapmışım yani rengi falan değişmiş kaymış yazılar sonra sildim bunu tekrar mailimden indirdim aynı şekilde indi. İki üç kere tekrarladım yine aynı şekilde indi tekrar denedim bu sefer oldu normal indi. Yani sorun yok diyorsunuz ?
Devlet nezdinde bir problem olmaz onu değiştiremezsiniz. Bu arada size muhtemelen e-arşiv fatura kesildi. Çünkü e-fatura elektronik ortamlarda alıp verilir. Farkeden bir durum yok sizin açınızdan ama devlet zaten kayıtlarında saklıyor aslını.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı