E-Karne Çıkınca Karneler Basılmış Oluyor mu?

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
E-Karne çıktıktan sonra okula gitmedim. Bugün de yazmışlar devamsızlık. Nasıl oluyor? Karneler çıktıktan sonra bile devamsızlık işlenir mi? Öyleyse cuma günü rapor versem kabul olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada gördüğün karne, kağıt üzerine geçirilecek olandır. Orada ne yazıyorsa karnede aynıları yazacaktır. Artık devamsızlıklar yazılmaz.

2.Dönemdeki devamsızlığınıza ekliyorlardı sanırım. Yani 1.dönem karnende gözükmese bile, 2.dönemde illaki gözüküyor diye biliyorum. Yinede dediğinizi yapıp, raporu vermekte fayda var.

Karne basıldıktan sonra yazabiliyorlar mı?
Evet, yazabiliyorlar. Karne basılması demek, sadece notların kapatılması diyebiliriz. Her okulun çok büyük sorumluluğu vardır. Okul, devamsızlıkları düzgün olarak tutmazsa ve bir gün, bir öğrencinin başına bela gelirse ilk olarak okula giderler. Çünkü çocuğun okula gittiğini sanırlar. Okul ise yoklama almıyorsa veya yok yerine var yazıyorsa, çok büyük cezalar alabilir. Bu yüzden yoklama her daim açıktır. Çok yüksek ihtimalle 2.dönemin sonunda alacağınız karneye, yani son karneye işlenecektir. Raporu verdikten sonra halen aynı durum devam ederse korkmanıza gerek yok. Çok fazla disiplinli okullarda bile ailenin yazdığı bir dilekçe ile devamsızlıkların bir kısmı silinebiliyor. Yani işler sarpa sararsa dilekçe vererek durumu düzeltebilirsiniz. Kafanıza takmayın.

Evet, yazabiliyorlar. Karne basılması demek, sadece notların kapatılması diyebiliriz. Her okulun çok büyük sorumluluğu vardır. Okul, devamsızlıkları düzgün olarak tutmazsa ve bir gün, bir öğrencinin başına bela gelirse ilk olarak okula giderler. Çünkü çocuğun okula gittiğini sanırlar. Okul ise yoklama almıyorsa veya yok yerine var yazıyorsa, çok büyük cezalar alabilir. Bu yüzden yoklama her daim açıktır. Çok yüksek ihtimalle 2.dönemin sonunda alacağınız karneye, yani son karneye işlenecektir. Raporu verdikten sonra halen aynı durum devam ederse korkmanıza gerek yok. Çok fazla disiplinli okullarda bile ailenin yazdığı bir dilekçe ile devamsızlıkların bir kısmı silinebiliyor. Yani işler sarpa sararsa dilekçe vererek durumu düzeltebilirsiniz. Kafanıza takmayın.
Çok kafama taktım ya. Bazıları diyor geçti artık. Bazıları da 2. döneme yazarlar. Bazıları sadece not bilgileri kapanıyor. Kafam karıştı iyice. O zaman raporu yarın vereyim. Zaten resmi belge girmek zorundalar. Karne basıldıktan sonra nasıl düzelecek ama? Orada 8 gün özürrsüz yazacak. Ben raporu sonradan vereceğim.

Ben bugün verdim raporu ama girmemişler.

Ben bugün verdim raporu ama girmemişler.

Öğlenleyin tekrar bakın. Eğer hala girilmemiş ise veliniz ile birlikte bir dilekçe yazın. Dilekçede öğrencinin bilgileri ve velinin imzası bulunsun. Daha sonra uygun bir zamanda veliniz ile birlikte öğleden sonra saat iki veya iki buçuk civarında okula gidip, bulunduğunuz sınıflardan sorumlu olan müdür yardımcısına verebilirsiniz. Dilekçeyi verirken yanınızda velinizin bulunması şart değil ancak güven açısından bulunması daha iyi olur.

Öğlenleyin tekrar bakın. Eğer hala girilmemiş ise veliniz ile birlikte bir dilekçe yazın. Dilekçede öğrencinin bilgileri ve velinin imzası bulunsun. Daha sonra uygun bir zamanda veliniz ile birlikte öğleden sonra saat iki veya iki buçuk civarında okula gidip, bulunduğunuz sınıflardan sorumlu olan müdür yardımcısına verebilirsiniz. Dilekçeyi verirken yanınızda velinizin bulunması şart değil ancak güven açısından bulunması daha iyi olur.
Ya 2. dönemin başında falan girmezler mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı